Třináct statečných českých zástupců dobude Brutal Assault

Třináct statečných českých zástupců dobude Brutal Assault

Už léta českou scénu okupuje množství tuzemských grind, death, metal a core kapel, a právě proto je mezi nimi konkurence obrovská. Snem každé z nich je zahrát si na největších českých festivalech, mezi nimiž právě Brutal Assault svým osazením a zaměřením figuruje.Jen třináctka kapel z tuzemska se probojovala do nabušeného line-up festivalu. Překvapí Vás?

Velmi zajímavou kombinaci death metalu a rapu nabídne pražská kapela Epicardiectomy. Nenechte se však mýlit, nejde o žádné amatéry, ale partu, která pospolu drží už bezmála 8 let. A o žádná béčka se nejedná ani v případě kapely Fleshless, kteří loni oslavili vstup do druhé desetiletky. Dokonce sdíleli podium s věhlasnými Cannibal Corpse a vyzkoušeli si i zahraniční angažmá.

Další pražský death metal v podání Heaving Earth hraje už také nějaký ten pátek a rozbouří kotel na Brutalu tak, že možná pukne země. Velmi známým objektem pak budou Brněnští horrorcoristé z poslední dobou velmi vyhledávané skupiny Insania. A věřte nebo ne, ale tahle parta má na kontě nominaci na Anděla!

Po jednácti letech na jediný koncert hlásí návrat death metaloví pardálové z kapely Krabathor. Přestože kapela v roce 2003 přerušila svoji činnost, věrní fanoušci se hlásí dodnes a jednoznačně půjde o perlu mezi českými zástupci. To můžeme v podstatě říci i o kapele SPASM, která na české, možná ani evropské scéně nemá obdoby. Jejich tvorba je natolik specifická, že se může někomu zdát až z jiné planety. Jádro fanoušků má však velmi rosáhlé.

Alternatiní kapele První Hoře jsme již jeden článek na téma Brutal Assault věnovali. Jde o raritu mezi českými interprety a dokázali si podmanit fanoušky snad všech věkových kategorií či směrů hudebního vyznání.

Týpci z kapely Radiolokátor začali s vlastní tvorbou teprve v roce 2010 a jejich splity se hned z počátku objevily na dvou vinylových nosičích (Nunslaughter resp. Black Market Fetus). Svoji dávku blacku představí i Plzeňská poslední dobou velmi oblíbená kapela Panychida.

Velmi zajímavým počinem, který to kroutí už od roku 1996 je banda Six degrees of separation. Svoje nejúspěšnější video okořenili získáním ceny Břitva a podpořili vydáním desky The Hike & Other Laments u MetalGate. Kus moderního metalu přivezou i Liveevil z Ostravy. Z výběru českých kapel patří mezi nejmladší, ale i přesto už kroutí 11. sezonu.

Poslední dva zástupci, kteří představí svoje díla jsou kapely Heiden a Keep on Rotting. KoR patří mezi vůbec nejmladší vystupující na Brutalu a škatulkujeme je do vlny moderního metalu. Uvidíme, čím se obrovskému množství nových potenciálních fanoušků předvedou... 11.sezonu kroutí i poslední z našich zástupců kapela Heiden. Možná nadneseně řečeno nejměkčí kapela celého festivalu. Každopádně když se podíváte na tu nálož, kterou letošní Brutal Assault přinese, i ten nejzarytější fanoušek uvítá trochu "muziky"...

Sosej novinky na nové FACEBOOK stránce DWD.cz