Trutnoff přidává další kapely. Přijedou britští The Subways a poprvé našimi krajinami divoce prosviští kozácká jízda bez šavlí - Kozak System.

Trutnoff přidává další kapely. Přijedou britští The Subways a poprvé našimi krajinami divoce prosviští kozácká jízda bez šavlí - Kozak System.

Na Trutnoff Open Air Festival, který se uskuteční za necelý měsíc, od 20. do 23. srpna, přijede mladá britská rocková kapela The Subways. Ta si před trutnoffskými wigwamy v roce 2008 odbyla svoji tuzemskou premiéru. Od té doby se počet jejích fanoušků i popularita u nás i v Evropě strmě zvedly a zněkolikanásobily. The Subways patří k ozdobám velkých hudebních přehlídek a od doby, kdy se poprvé objevili na Trutnoffském festivalu, bývají u nás jejich koncerty téměř vyprodány.

„Pozvání na naše setkání přijali s potěšením, velmi rychle jsme se domluvili. Bylo cítit, že se do našeho ležení rádi vrací a my se těšíme na ně. The Subways doplní a ochutí letošní pestrobarevnou mozaiku a budou vedle Prodigy i metalové Gojiry tím energickým a ostrým divokým kořením. Pomyslnou třešničkou na dortu. Věříme, že překvapením bude i další kapela, kozáci bez šavlí, Kozak System,“ říká k tomu zakladatel festivalu Martin Věchet.

Překvapení z Ukrajiny – kozáci bez šavlí! K letošní dedikaci přijedou zahrát Kozak System.
V srpnu na Bojiště přijedou divocí kozáci, avšak bez šavlí. Další kapelou, kterou pořadatelé trutnoffského Woodstocku oznamují, jsou ukrajinští Kozak System. „Festival je letos věnován svobodě Ukrajiny, obětem holocaustu a náboženské snášenlivosti a Kozak System jsou ve své zemi známou angažovanou kapelou, která hrála na Majdanu při krvavých občanských nepokojích, ale uchvátili nás i svým hudebním stylem a energičností. Je to jako když okolo vás prosviští kozácká jízda na koních se šavlemi nad hlavou. Bude to asi pro mnohé letošní překvapení,“ říká k tomu Eva Navrátilová, pořadatelka festivalu. V rámci festivalu se také ještě před jejich vystoupením uskuteční se členy této ukrajinské kapely debata v Undergroundovém stanu I.M.M.Jirouse, vztahující se právě k letošnímu věnování a krvavému občanskému boji za svobodu Ukrajiny.

Již dříve festivalu vyjádřil podporu Karel Schwarzenberg, na jeho půdě přezdívaný kníže či Jeho Jasnost. „Ukrajina je země, která měla v dějinách kromobyčejně tragický osud a bohužel to stále trvá. Jsem velice rád, že Trutnoffští věnují svůj festival Ukrajině právě teď, kdy její východní část potřebuje veškerou podporu lidí, kterým záleží na svobodě. Děkuji za tento nápad a vím, že moji ukrajinští přátelé budou mít velkou radost. Doufám, že se aspoň některým z nich podaří do Trutnova dorazit,“ řekl bývalý ministr zahraničí a kandidát na prezidenta, který i letos pravděpodobně známý festival navštíví.

The Subways – pálivé koření s ostrými kytarovými riffy
The Subways jsou dnes kapela, kterou netřeba českým ani zahraničním fanouškům představovat. V roce 2004 vyhráli na legendárním festivalu Glastonbury soutěž talentů a o rok později popularita mladé tříčlenné rockové skupiny z britských ostrovů začala strmě stoupat. V roce 2005 Billy Lunn, Charlotte Cooper a Josh Morgan, kterým bylo tehdy v průměru šestnáct let, vtrhli na mezinárodní hudební scénu s debutovým albem Young for Eternity a hitem Rock & Roll Queen, jejich obliba rostla a stávali se ozdobou velkých i menších pódií. Jak už to u nás chodí, byli v Česku v roce 2008, kdy si na Trutnoffě odbyli svou českou premiéru, takřka neznámou kapelou. Od prvního legendárního vystoupení pod horami si i u nás našli silnou fanouškovskou zákadnu a The Subways se nyní „vrací na místo činu“ na trutnovském Bojišti v plné síle otlučení velkými pódii.

Samotní The Subways na svůj koncert v Trutnově v roce 2008 často rádi v rozhovorech vzpomínají: „Poprvé jsme u vás hráli na festivalu v Trutnově. A to bylo naprosto neuvěřitelné. Bylo to uprostřed lesů a zdálo se, že tam jen někdo vykopal díru na pódium. Bylo to fantastické. Spřátelili jsme se tam s mnoha lidmi, se kterými jsme stále v kontaktu,“ řekl v jednom z rozhovorů zpěvák Billy Lunn v roce 2011.

Zpěvák Billy Lunn se přitom v době premiérového koncertu v Trutnově rozcházel s Charlotte a navíc málem přišel o hlas díky uzlíkům na hlasivkách a zachránila jej až operace.

 

Koncerty The Subways se vyznačují výbušnou energií s rockovým soundem a divokými vystoupeními, které podtrhuje svým vystupováním na scéně, jak nezbedné a rozmazlené dítko, maličká basistka a zpěvačka Charlotte. 

 

V únoru kapela vydala svoji čtvrtou desku s ještě syrovějším zvukem. „Kruh se naplňuje a douzavírá. Očekáváme, že se The Subways představí v ještě lepší síle a kondici,“ říkají pořadatelé legendárního a nejstaršího festivalu svého druhu v naší zemi.

 

Během srpna se zvýší cena vstupenek

Nejlevnější vstupenky lze nyní stále objednávat na stránkách festivalu www.festivaltrutnov.cz nebo na emailové adrese geronimo@festivaltrutnov.cz, jejich cena je 1200 Kč. Při objednání deseti lístků se dostává jedenáctý zdarma. Během srpna se pak cena vstupenek zvýší na 1300 Kč na dobírku,1400 Kč v předprodeji. Na místě bude stát vstupenka na celý festival 1500 Kč. Jednodenní vstupenka na den, kdy vystoupí Prodigy, se prodává za 990 Kč.

LIKE IT! JOIN US!