UDG představují nový videoklip a vyrážejí na vánoční turné s přáteli!

UDG představují nový videoklip a vyrážejí na vánoční turné s přáteli!

Labskoústecká parta UDG přináší svým fanouškům po krátké době nový videoklip z loňského alba Akrobat. Po v září zveřejněném klipu k songu Modlitba tentokrát došlo na píseň Vzdálení. Klip měl premiéru v neděli 17. listopadu. Nové video se zároveň stane předzvěstí speciálního vánočního turné s přáteli, které UDG odstartují již v pátek 22. 11. v Doubici.

"Rádi dodáváme našim skladbám další rozměr v podobě obrazového ztvárnění, " zamýšlí se nad vznikem videa saxofonista a zpěvák Adam Kupera. "Navíc nás nenapadl lepší dárek k vánocům pro naše skvělé fanoušky," dodává k celkově již třináctému klipu UDG s úsměvem frontman Petr Vrzák. Režie videa se ujal osvědčený spolupracovník kapely Martin Snášel, který pro UDG již točil klipy ke skladbám Kdy zas blíž, Éterická a Duše slečny Mai. "Martinův styl nám vždycky seděl a tak jsme jej po pár letech opět oslovili. Dostal od nás volnou ruku a s písni Vzdálení si poradil velmi originálně," komentuje vznik klipu kytarista Bobo.

Jak již bylo naznačeno v úvodu, videoklip není jediným dárkem, který fanoušci od UDG na sklonku roku dostanou. Kapela totiž pár dní po premiéře klipu vyráží na "Gambrinus Excelent tour 2013 UDG a kamarádi", v jehož rámci absolvuje mezi 22. listopadem a 21. prosincem celkem dvanáct koncertů.
"Název tour zní malinko krkolomně, ale cíl je jasný - užít si 12 vánočních mejdanů spolu s fanoušky a spřátelenými kapelami O5 a Radeček, Bags, Kofe-in, Mothers Angels a dalšími," vysvětluje bubeník Jugi.