Uskupení Dew Town Dogz a jejich Výstřel do tmy! Nálož Elektro-rapu a úchylnosti.

Uskupení Dew Town Dogz a jejich Výstřel do tmy! Nálož Elektro-rapu a úchylnosti.

Snažíme se vám dávat pod nos i takové kapely, které nejsou na vrcholu scény. Tentokrát se nám ozvali Dew Town Dogz. A přicházejí s novým, rozhodně zajímavým klipem! Kdo teda jsou? Proč jsou takový jaký jsou? A co nám chystají předvést v dohledné době? To všechno se dozvíte níže. Tak jdeme na to!

Musím se přiznat, že do nedávna mi tato partička byla úplně neznámá. Ale po shlédnutí novýho klipu jsem byl příjemně překvapen. A možná i trochu vystrašen, protože nový klip je velmi zajímavě udělaný a tak trošku psychopatický a úchylný. To ale nemění nic na to, že kluci mají dobře našlápnuto.
O tom, že jim sedí elektro, není vůbec pochyb. Svůj první elektro-rapový mixtape s názvem "Therapy" vydali už v roce 2009. Nyní přichází s druhým singlem k chystanému albu "Peep Show". Pokud sledujete jejich tvorbu, určitě znáte pecky jako Kiš kiš hanba, Morava nespí nebo Cejtit, že žiju. A pokud ne, můžete to napravit.


Tentokrát jde o ponurejší věc z prostředí nočního města, na kterou právě vznikl klip s názvem "Výstřel do tmy". Tenhle trek produkoval pražský producent Wbwoy a nahrával se ve studiu Starr Works u Mike Trafika, kterého jistě nemusím představovat. Tak jako tenhle song, celé albbum rovněž bude pocházet ze studia Starr Works.

A o tom, jak DTD začínali, co je přivedlo k elektro-rapu a na co se můžeme těšit, nám teď sami něco řeknou:

 

1. Ahoj kluci, jak se vede?

Čau. Máme se přímo nádherně. První videoklip je venku, deska na masteringu, lidi nás začínaj žrát i blejt a připravujeme turné.  Připravujeme nový hadry a další videoklipy. Je to bomba!

2. Na začátek bych chtěl od vás nějaký představení pro ty, kteří vás ještě neznají.
Jmenujeme se Dew Town Dogz a to v překladu znamená Rosičtí psi, protože naše crew vznikla v Rosicích u Brna, takže proto ten čoklí název. Nyní fungujeme ve složení Řáhol, Ethanol a náš konzertní Dj High Selecta.

3. Co vás přivedlo k rapu a jak jste se vůbec dali dohromady?
Bylo to na základce asi v šestý třídě. Jezdili jsme na skateboardech, učili jsme se  malovat graffiti a taky kouřit bylinky. Byly to super časy. První českej rap, kterej jsem slyšel byly PSH. Hrozně jsme žrali Oriona a v podstatě jsme začali kopírovat jeho techniku. Nahrávali jsme na kazety, který jsme pak šířili po hoodu. Potom jsme si koupili v bazaru mikrofon a natočili jsme první demo. ChaCha. A od tý doby to spolu táhneme.

 


4. Co vás táhlo zrovna k elektro-rapu? Je to váš žánr nebo dávate i do klasickejch beatů?
Dřív jsme jeli klasickej hipísáckej rap o hulení a lásce, potom nás to začalo neuvěřitelně točit a byli jsme znechucení svojí vlastní tvorbou, tak jsme si řekli, že zkusíme něco jinýho. Ani nevím jak je to možný, ale zavřeli jsme se u kamaráda ve sklepě a natočili během tejdne takovej freestyle mixtape, převážně do cizích  elektrobeatů. Totálně nás to vzalo a od tý doby děláme tenhle žánr. Když jsme elektro objevili, bylo pro nás top a cokoli jinýho  jsme házeli do popelnice. Teď je to jiný. Nebráníme se vůbec ničemu novýmu. Rozhodli jsme se, že po týdle desce budeme hodně experimentovat. Domlouváme se třeba na společným projektu s brněnskou kapelou Professor Leopard, což jsou podle nás umělci na světové úrovni. Nebráníme se fakt ničemu, jen nás to musí bavit. Milujeme netradiční a úchylný věci. Jsme banda zvrácenejch psů. CheChe.

5. Jak jste se dostali ke Starr Works a jak se vám s Mikem spolupracuje?
Tak k Traforovi jsme se dostali úplnou náhodou. Tehdy nám vyšel náš druhej mixtejp Therapy a díky Smackovi, kterej nás v tý době dost tlačil jsme se dostali do širšího podvědomí posluchačů. Jedním z nich byl i Jirka Pohoda, což byl kamarád od Tráfy a ten mu pustil naše věci. Trafor potom udělal DTC konzert v Praze na Strahově v klubu 007 a tam jsme se poznali a domluvili se na spolupráci. Jinak se nám s ním pracuje dobře, je to velice tolerantní a vnímavej pán. Bejt to někdo jinej tak nás už dávno odpráskne. Je to s náma těžký, CheChe.

6. Nějaký mixtapy už máte za sebou. Můžete nám o nich něco říct?
Máme za sebou dva mixtejpy. Ten první byl sklepovej, špinavej a syrovej tape volně ke stažení a jmenoval se Waiting 4 Therapy vol.1. Vyšel v roce 2008. Na to, že to byl náš první tape, tak měl docela úspěch. Dva a půl tisíce stažení během půl roku. O rok později jsme vydali mixtape THERAPY a prodávali ho za neuvěřitelně velkou sumu 150 Kč. Udělali jsme jen limitovanou edici, která byla během tejdne vyprodaná. V roce 2011 vyšlo Blastoise EP, projekt s High Selectou a Shadow Dropem. Rok 2012 má za sebou už dva projekty z dílny DTC. První je Řáhol One – Green Apple mixtape a druhej je Řáhol & Santa –Valium EP. Obojí najdeš ke stažení na naší fanpage na facebooku.

7. Fanoušci už se za chvíli můžou těšit na vaše první album. Prozradíte, jakej bude koncept alba?
Album se bude jmenovat PeepShow. Koncept bude v podstatě depresivní radost. HaHa. Je těžký říct, jakej bude přesně koncept. Album bude začínat na temnejch věcech a postupně se vyšplhá až k pozitivním tunes a párty bombám. Koncept jsou v podstatě takový schody z pekla do nebe. Z hniloby do ráje. Z popelnice do vily. HaHa

8. Kde všude můžou lidi najít vaší tvorbu? Myslím tím vaše stránky, youtube a podobně. Objíždíte i nějaký kluby?
Tak lidi můžou najít naší tvorbu všude. Většinou leží někde ve škarpě a prosí o lepší zacházení kolemjdoucí. Jinak samozřejmě www.facebook.com/dewtowndogz, tam si o nás můžou zjistit všechno. Kluby teď neobjíždíme. Bylo hodně práce na desce. Lidi nás mohli zastihnout jen v Brně na pravidelnejch Green Apple mejdanech, který pořádáme. Samozřejmě, že po desce budeme objíždět kluby i kulturní domy a lidi budou mít možnost nám koupit alkohol, hehe.

9. Teď máte možnost něco vzkázat fanouškům, nějaký vaše "poslání". Je to vaše.
Díky všem fans, kteří nás podporujou, choděj na Grepl, sdílej naše věci, šířej nás po vesnicích i městech a maj v plánu koupit si nový album. Bez vás by to bylo o hodně těžší, takže THX. Děkujeme i všem haters za promo. Milujeme vaši nenávist. Dělá nám šíleně dobře a ukájíme se vašema zvratkama.

10. Díky za rozhovor a přeju hodně štěstí v další tvorbě! Mějte se.
Taky díky. Užívejte a zastavte se někdy kouknout na mejdan. Jsou tam super holky a levný pivo v plechovkách.

 

Tak tohle byli upřímní a trošku crazy Dew Town Dogz. A vy si už můžete vychutnat jejich novej klip do poslední noty a pixelu.

See Ya!

 

www.facebook.com/dewtowndogz


Další články z této kategorie: