UTLK FST: popáté na hradě! 12 .- 13. 5. 2017 v Ústí nad Labem

UTLK FST: popáté na hradě! 12 .- 13. 5. 2017 v Ústí nad Labem

16. ročník benefičního Útulek Festu na podporu útulků pro opuštěná zvířata na Ústecku chystáme počtvrté jako dvoudenní akci s možností nocležení i parkování (zdarma). Popáté se vracíme na ústecký hrad Střekov, který podruhé obsadíme v květnovém termínu.

Dvoudenní vstupenka v předprodeji (Restaurace Praha, Delibutus Lokál & on-line na: www.vstupenkyusti.cz) stojí 190 Kč. Děti do 13 let, děti z dětských domovů a ZTP mají vstup zdarma. Bez lístku pustíme také naše nejvěrnější čtyřnohé přátele☺ 

Startujeme v pátek 12. 5. 2017, kdy se hradnímu nádvoří představí zástupci Řepnice u Litoměřic (Psí domov); Ústí (Původní receptura, Idio&Idio), Lovosic (Steelfaith) i Pardubic (VYPSANÁ FIXA). Hradní galerii po 22h roztančí „drážďanští Ukrajinci“. Letos poprvé se tedy rozrosteme o další, tzv. třetí scénu. 

V sobotu 13. května zaštěká během 10 hodin 9 hudebních těles - v pořadí: “nezařaditelní” Hadem pro mého munga; emo-punkeři DC Radio; litoměřická Toska; bývalý člen Manu Chao bandu - Carlos de Nicaragua y Familia (reggae/salsa Nikaragua-Francie); folk-punkový Vasilův Rubáš; pražské Fialky; teplické “Rakety”; legendární “PLASTICI“; metalová Nerrea z Ústí a v závěru “neuvěřitelné” Bouchací šrouby (v galerii). 

Malá sobotní scéna uvede 8 jedinců či komornějších sestav pohybujících se ve vodách folku, rocku, latiny, psychedelie i violoncello-metalu. Těší nás účast dětského sboru CHOREA PUERI USTENSIS, který ke zpěvu přidá i ukázku „Svěrákovo“ Karkulky. Program kolem velkého stanu na parkovišti komponujeme s ohledem na dětského, resp. rodinného návštěvníka. Nejmenší zabavíme různými „stánkovými“ aktivitami (v režii lesní školky Venku či „miminkovské“ Housenky), ale i možnou prohlídkou celého hradu. V odpoledním bloku nemůže chybět ani vizita hafanů z ústeckého útulku. 

Festival je benefiční: finance měníme v pytle granulí a ty pak předáváme zástupcům převážně psích útulků v Ústí a Řepnici a také kočičímu sdružení Fousek na Teplicku. Do budoucna se nebráníme ani spolupráci/podpoře dalších zařízení. Výtěžek „občankového“ ročníku činil 40 tisíc korun (cca tuna a půl kvalitního krmení), celkové skóre za uplynulých 15 let dělá 440.000 Kč.

● INFO: www.UTULEKFEST.cz & www.facebook.com/utulekfest

● LINE-UP & POSLECH muzikantů: http://bandzone.cz/koncert/423287-usti-nad-labem-hrad-strekov-utulek-fest-2017

● UDÁLOST: www.facebook.com/events/1752081758385076

www.youtube.com/user/utulekfestwww.instagram.com/utulekfest