Venom téměř otci Brutal Assaultu!

Venom téměř otci Brutal Assaultu!

Bezesporu jedna z njedéle existujících kapel ve škatulce metal na světě. Britská parta z Newcastlu ničí fanoušky svým death-speed metalem už od roku 1978, a letos patří mezi TOP10 na nejmasakroznějším  festivalu u nás!

Venom je jedna z prvních black metalových hudebních skupin, která byla založena v roce 1978 v anglickém Newcastle. Její hudba byla ovlivněna různými hard-rockovými, punkovými a heavymetalovými skupinami jako Judas Priest, Sex Pistols, Kiss nebo Motörhead. Venom svojí hudbou, stejně jako image, výrazným způsobem ovlivnili death metalové, blackmetalové a thrash metalové skupiny jako například Mayhem, Slayer, Metallica, Megadeth, Anthrax, Death, Testament, Hellhammer, Exodus, Eudoxis a Morbid Angel uvádějí Venom jako jeden ze svých hlavních inspiračních zdrojů.   Jejich hudba je blíže ke speed metalu, texty a tématy písní  se ve své době výrazně odlišovaly od ostatních. Jejich první dvě nahrávky, Welcome to Hell z roku 1981 a Black Metal z roku 1982, vytyčily cestu pro ostatní black metalové skupiny.

Pochopitelně ani Venom nezůstali v původní sestavě. Dnes jsou členy Conrad „Cronos" Lant (basa, zpěv), Danny „Dante" Needham (bicí) a Mike „Mykvs" Hickey (kytara). V minulosti se ale v kapele vystřídala desítka jiných členů na všech postech. Možná právě proto dokázali Venom ujít tak dlouhou cestu a pravidelně zásobit svoje fanoušky parádní muzikou a bohatou diskografií...   Diskografie:  
1981 - Welcome to Hell  
1982 - Black Metal  
1984 - At War with Satan  
1985 - Possessed
1987 - Calm Before the Storm  
1989 - Prime Evil  
1991 - Temples of Ice  
1992 - The Waste Lands  
1997 - Cast in Stone  
2000 - Resurrection  
2006 - Metal Black  
2008 - Hell  
2011 - Fallen Angels