Vltava zahraje s novým saxofonistou na letních scénách

Vltava zahraje s novým saxofonistou na letních scénách

Legendární skupina Vltava připravuje v příštích dnech tři vystoupení na letních pódiích. Již tento čtvrtek 24.7. navštíví kapela České Budějovice, v příštím týdnu bude koncertovat v Plzni a v Praze.

Nástrojové obsazení Vltavy opět obohacuje saxofon i flétna, s novým členem Ondřejem Klímkem se vrací ke svému typickému zvuku, jakým se zapsala do povědomí již na začátku svého působení. Příznivci skupiny se mohou těšit nejen na původní sound, ale - kromě nově aranžovaných novinek - také na početnější zařazení starších skladeb.

 Po odchodu kytaristy Petera Bindera se novým členem Vltavy stal hráč na dechové nástroje Ondřej Klímek, jehož přítomnost posílí také vokální složku, tedy další z poznávacích znamení skupiny. Absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka Ondřej Klímek se narodil 15. srpna 1988 v moravskoslezském Frýdku-Místku. První hudební praxi získal při působení ve folklórním souboru Ostravička a tanečním orchestru Šuba duba band pod vedením Milana Michny. V současné době vystupuje například v doprovodných kapelách Kamila Střihavky, Petra Koláře či ve skupině BSP (Baláž, Střihavka, Pavlíček).

 Personální změny se promítnou i do nadcházejícího koncertního repertoáru Vltavy. Můžu slíbit, že starší skladby budou na koncertech vždy bohatě zastoupeny a že je budeme nyní více obměňovat. Nejdříve to bude asi Blanokřídlý výtah, Smutný příběh Váni, Opilá kráska, Šťastnej jako trám a další“, uvedl hlavní představitel skupiny Robert Nebřenský. „Pro vývoj kapely jsou ale nejdůležitější nové písničky a ty budeme dále průběžně zařazovat“, dodal. V příštím roce je zároveň v plánu dokončit nové album.

Nejbližší koncerty:

24.7. 20:30 České Budějovice – Central Park Slavie
30.7. 21:00 Plzeň – Zach´s Pub
31.7. 19:00 Praha – Střelecký ostrov (předprodej http://www.ticketstream.cz/)

Obsazení skupiny:

Robert Nebřenský – kytara, zpěv
František Svačina – klávesové nástroje
Tomáš Uhlík – baskytara
Ondřej Klímek – dechové nástroje
Ondřej Pomajsl – bicí