VOstrá tour Narušeného spojení a TmZtM

VOstrá tour Narušeného spojení a TmZtM

Kapely Narušené spojení a TmZtM vyráží na tour. VOstrá tour, během níž kapely společně odehrají koncerty ve 14 městech po naší republice, se uskuteční v měsících od září do prosince. Kompletní seznam koncertů a nejaktuálnější informace můžete najít buď na bandzone kapel nebo na facebooku, kde je vytvořena událost této tour.

Celá tour odstartuje 12.9. koncertem v Brandýse nad Labem v klubu Saloon a skončí 5.12. koncertem v Oseku u Litvínova. Kromě měst, která jsou pro obě kapely dobře známá, jimiž jsou především Brandýs nad Labem a Čelákovice, zavítají obě kapely také do vzdálenějších koutů republiky. Koncerty proběhnou ve městech, jako jsou například Karlovy Vary, Plzeň, Hradec Králové, České Budějovice či Liberec.

Nápad na tour vznikl v hlavě Ondřeje Šturma, zpěváka a kytaristy z kapely Narušené spojení, a kapela TmZtM ráda souhlasila. Obě tělesa se celkem dobře znají, a to nejen z koncertů, a tak bylo již předem jasno, že vOstrou tour pojedou společně. Samotný název tour napovídá, co obě kapely spojuje. Pojítkem je vesnice Ostrá u Nymburka ve Středočeském kraji, kde kapela TmZtM ve svých začátcích absolvovala spoustu pokoncertních sedánků a kde nyní kapela Narušené spojení zkouší.

Čelákovická kapela TmZtM má tři členy a stylem své tvorby má nejblíže ke stylu punk-rock. Narušené spojení se pohybuje na pomezí rocku, hard-rocku, a punk-rocku. Kapely mají více společných věcí. Obě kapely mají shodně 3 členy a hrají ve stejném nástrojovém obsazení, tj. elektrická kytara, basová kytara a bicí. Obě kapely preferují české texty, v nichž upozorňují na problémy dnešního světa a dnešní doby, jako jsou drogy, nesnášenlivost a podobná témata.

Na každém koncertě budou i místní kapely. V Brandýse to budou PMH, i když Narušené spojení je prakticky taktéž místní, neboť všichni tři členové kapely chodili na místní gymnázium a první zkušebnu měli právě v tomto městě. V rámci vOstré tour dojde také na známější jména, jako jsou například Vision Days.

Sosej novinky na nové FACEBOOK stránce DWD.cz