Votvírák dává šanci mladým talentům

Votvírák dává šanci mladým talentům

Kromě známých a ostřílených jmen, která na festivalu Votvírák nesmí chybět dávají pořadatelé prostor i mladým talentovaným kapelám. Ke dvěma hlavním pódiím a tradiční Hip Hop stage přibude podium čtvrté s názvem HelpMusic Kiss Delta Stage.

Jako jediný multižánrový festival tohoto formátu, zaměřený pouze na CZ a SK tvorbu, považujeme za povinnost poskytnout prostor i mladým kapelám a interpretům. Je pravděpodobné, že je jednou budou pod podiem vítat desítky tisíc diváků, a proto bychom jim tuto krkolomnou cestu za štěstím chtěli usnadnit....“ uvedl pořadatel festivalu.

Ve spolupráci s mediálními partnery rádiem Kiss a magazínem HelpMusic vzniká na Votvíráku stage, která může odstartovat kariéru mladým talentovaným kapelám a interpretům. Regulerně velké a technicky zajištěné podium umožní představit se potencionálním fanouškům v tom nejlepším světle. Nové a zajímavé talenty vybíral ředitel rádia Kiss Delta Stage Jiří Štěpánek a šéfredaktorka magazínu HelpMusic Martina Jablanovská.

Již 14.6.2015 bude spousta  návštěvníků festivalu Votvírák vědět, že kapely Terrapie, The Switch, Monna, Last Station, Bags, Cookies, Osa Killers, Hand Grenade, Silent Session, Piranha, Enola Gay, Twilight Kid, Inaction, Herdek Filek a Hlahol stojí za poslech. Někteří z nich jsou možná nástupci Tublatanky, Paramore, Chinasek,  Arakainů nebo Tomáše Kluse. Dejte jim šanci, my jsme jim jí dali.

Jedna z nadějí Votvíráku a české scény vůbec MONNA vystoupí v Rock Café. Indiánka MONNA pokřtí nový klip 20. května v Rock Café uvedou společný koncert s kapelou Rituály. MONNA jako bonus představí exkluzivně svůj nový klip k písni Ain´t No Wonder. Večer je pojatý multižánrově a odstartuje ho hardcorová parta CTM.

Rock-soulová kapela MONNA je charakteristická dravostí, tajemnem, energií i vášní. Přináší na českou scénu čerstvou rozmanitou a osobitou tvorbu se zahraničním rozhledem. „Jde o oživení domácího hudebního rybníčku, který to tolik potřebuje. Celkový projev skupiny se dotýká takových ikon, jako jsou např. Guano Apes či Paramore. Nicméně místo prostého napodobování jsme spíše tečnou jejich oběžné dráhy,“ popisuje uskupení kytarista Tomáš Chrudimský.

V rámci večera pětice MONNA promítne svůj nový videoklip. Režie se ujal stále více obsazovaný David Rubek, který spolupracoval například s Michalem Kocábem nebo skupinou Mydy Rabycad. „Při natáčení se na place vytvořila úžasná atmosféra. Byla to čistá radost a spontánnost, což bylo přesně to, o co nám šlo a o čem je písnička Ain´t No Wonder". Za takovou atmosféru v Rock Café bych byla vděčná,“ přibližuje natáčení zpěvačka Dana Yousifová.

LIKE IT! JOIN US!