Vycházející hvězdy slovenské hudební scény: THE PARANOID mají DVA SVETY!

Vycházející hvězdy slovenské hudební scény: THE PARANOID mají DVA SVETY!
Mladá slovenská rocková krev – kapela The Paranoid vydává 29.2.2012 své druhé album DVA SVETY.

V čem je jiné od jejich první desky POSLEDNÝ NÁDYCH? „Je rozhodně vyspělejší jak hudebně, tak technicky i zvukově. Snažili jsme se na sobě pořádně zamakat a myslíme si, že se nám to podařilo. Skladby jsou zpěvavější, konkrétnější, naše výkony jsou v porovnání s prvním albem posunuté zase na jinou metu, což nás těší a zvuk alba je světový.
Chtěli jsme přinést kvalitu, protože naši posluchači si jí zaslouží.“ prozrazuje o novince v diskografii zpěvák Igor Belaj. Kapela za lepším zvukem vycestovala do pražského studia Faust. „Měli jsme na výběr víc nahrávacích studií, ale v tomto jsme točili singl Únos a měli jsme na to ty nejlepší podmínky. Velmi se nám líbil přístup zvukaře a celková kvalita, tak jsme se rozhodli jít do Prahy.“ vysvětluje Belaj.
Během dvou lednových týdnů v české metropoli tak na album tato čtveřice nahrála 12 písní, ze kterých už 3 skladby fanoušci znají. „Singly Únos, Odkaz a Je v nás viac jsme dali ven už během tvorby tohoto CD. Ostatní novinky si budete moci poslechnout hned po zakoupení alba.“ dodává s úsměvem Igor Belaj. 
Společně s kolegy z kapely se těší i z hosta, který se na albu Dva svety představí. Je jím bubeník kapely Desmod, Jano Škorec. „S Janom jsme kámoši. Jednou jsme byli u něj na „kalbě“ a říkali jsme, že bysme mohli udělat nějaký takový úlet, no a Jano byl pro. Vybrali jsme party song, ten jsme nejdříve nahráli s naším bubeníkem a Jano si tam dal své typické a osobité věci. Byla to velmi dobrá zkušenost.“ uzavírá Igor.
Kapela The Paranoid podpoří nové album Dva svety videoklipem ke skladbě Noc patrí nám a jarním česko-slovenským turné. CD je možné objednat přímo přes stránky kapely na

www.theparanoid.sk, kde se dozvíte i další informace o koncertech v rámci i mimo tour.

TERMÍNY THE PARANOID DVA SVETY – CZ/SK TOUR 2012 :

16.3. – Košice - SK
17.3. – Lučenec - SK
23.3. – Kežmarok - SK
24.3. – Humenné - SK
30.3. – Kopřivnice (fest) – ČR
31.3. – Pec pod Sněžkou (fest) – ČR
07.4. – Trnava – SK
13.4. – Banská Bystrica (KVAS fest) – SK
14.4. – Bratislava (KVAS fest) – SK
20.4. – Trenčín (KVAS fest) – SK
21.4. – Žilina (KVAS fest) – SK
27.4. – Košice (KVAS fest) – SK
28.4. – Nitra (KVAS fest) – SK
04.5. – Ostrava – ČR
05.5. – Prievidza – SK
12.5. – Zlín – ČR
18.5. – Rokytnice (fest) – ČR
19.5. – Plzeň (ČR)
25.5. – Liberec (ČR)