Vypsaná fiXa vystoupí před vyprodanou Lucernou

Vypsaná fiXa vystoupí před vyprodanou Lucernou

Celý letošní rok byl pro Vypsanou fiXu ve znamení oslav dvacátého výročí existence kapely. Začaly jarním vydáním nového studiového alba Krásný smutný den a pokračují právě probíhajícím turné Před náma hrajeme my. Vyvrcholením bude vystoupení ve Velkém sále pražské Lucerny 17. prosince. Koncert je již vyprodán.

K samotnému turné Před náma hrajeme my říká frontman Márdi: „S naší oslavnou šnůrou jsme nesmírně spokojený. Osmnáct proběhlých koncertů se dá rozdělit dvou skupin - buď bylo vyprodáno, nebo, v horším případě, narváno.  Nezbývá než hluboce smeknout před fixím lidem, užívat si tuhle parádní zpětnou vazbu a pak se pokorně vrátit do reality s pocitem, že to, co děláme, má smysl. Lidé se s námi takto odpoutávají a nám se tahle výměna energií moc líbí. Díky našemu kamarádovi Danovi Majoberovi, který s námi jel do Brna na Flédu, kde následně natočil a sestříhal to, co se během koncertu dělo, máme jednak parádní archivní materiál a jednak se tak můžeme podělit s těmi, co se na koncerty nedostali. Prostě fakt zážitek a těšíme se do Lucerny. Ten sál má svou specifickou atmosféru a hrát tam má své kouzlo. Pro fanoušky máme připraveno ještě několik specialitek například v podobě hostů, které si ale necháme jako překvapení do poslední chvíle.“

Celé turné má i svůj charitativní podtext. Na svém facebooku kapela draží velký banner s archivními záběry z fixích koncertů. Na každém koncertě pak vydražený banner předají. Celkovou částku pak rozdělí mezi čtyři subjekty, které si dle kapely pomoc zaslouží. „Podařila se nám vybrat pěkná částka, ale díky příznivým ohlasům si myslíme, že by rádo přispělo i víc našich fanoušků a tak v Lucerně proběhne akce „Hoď dvacku“.  Jde o to, že ke vstupu postavíme kasu, kam může každý, kdo chce také přispět na čtyři dobré věci, hodit dvacku a tím navýšit celkovou vybranou částku. Konkrétně kam vybrané peníze poputují, je možné nalézt veřejně na našich stránkách nebo facebooku,“ dodává ještě Márdi.

Kapela zakončí své turné 20. prosince v Kulturním domě v Herálci.
Vstupenky na poslední koncerty turné je možné zakoupit přes www.smsticket.cz.

Více informací naleznete na www.vypsanafixa.cz