We Are The Motion: "Nechceme být jedna z tuctových českých corových kapel!"

We Are The Motion: "Nechceme být jedna z tuctových českých corových kapel!"

Na českej scéne sú približne dva roky a získali si srdcia mnohých fanúšikov a dokonca nie len v Česku. Aj v susednom Slovensku sa o nich už zaujímajú ľudia a tak isto veľmi zaujali aj mňa. Preto vám predstavujem českú metalcore/post-hardcore kapelu We Are The Motion z Hanušoviec! O tom ako vznikli, aké majú vzťahy v kapele, čo plánujú a čo všetko sú ochotní urobiť pre úspech sa dočítate v rozhovore!

Ahoj! Pri vašej kapele je trošku netradičné, že ste ešte všetci študenti ak sa nemýlim. Čo študujete?
Čau zase tak netradiční to není, protože na střední chodí pouze Macho, a to teprve do třeťáku, zbytek je na vysokých školách. A náš screamer už je velkej kluk tak chodí do práce. 

Viažu vás v kapele rodinné vzťahy alebo ste len kamaráti?
No rodina sice nejsme, ale travíme spolu kolikrát víc času, jak s vlastní rodinou. Kolikrát už jsme se hádali, jak staří manželé, a občas lítaly po zkušebně paličky a jiný věci. 

Ako dlho fungujete? 
No tak ve zkušebně se scházíme už strááášně dlouho. Ze začátku jsme tam více méně chodili jen trénovat každej zvlášť. Potom proběhli určitý personální změny. A zhruba od roku 2012 jsme začali fungovat jako kapela, začalo se skládat, sehrávat, jak svoje, tak převzatý songy a tenhle rok se začalo i nahrávat. 

Zatiaľ ste nahrali dve vlastné skladby a jeden cover. A čo ďalej?
No teďka jsme pořád v jednom kole, co se týče skládání a nahrávání. Je to pořád dokola. Nechceme být jedna z tuctových českých corových kapel, co má CD o dejme tomu 5ti songách, který jsou všechny to stejný, jen v jiným tempu a s jiným textem. Doufám že si o nás nikdo nebude myslet, že jsme namyšlení, jen chceme dělat kvalitní hudbu pro naše fanoušky. Doufáme, že do teď se jim naše muzika libí, a že je dalšími songy nezklameme. 

Máte v pláne vydať aj svoj prvý album? 
V plánu to určitě je, ale teď pracujeme na tom „EP“.  Hodláme to dělat jak do teď, co bude nový vydáme jako single, ať fanoušci nemusí čekat než bude všechno hotovo. A až budeme mít  4-5 songů nahraných plácnem to na CD a dáme to mezi lidi. Jinak pro ty co by naše songy chtěli už teď do mobilů nebo počítačů, jsou zdarma ke stažení na našem bandzonu. 

Na prvý pohľad ma zaujalo vaše logo. Je veľmi prepracované a určite v sebe ukrýva nejaký zmysel. Prezradíte nám čo má symbolizovať?
Naše logo v sobě kombinuje 4 zakládní elementy pozemského života, ohěn, vzduch, zemi a rum. Vavřín okolo pak symbolizuje samotný život, který spojuje předešlé čtyři elementy dohromady. Iniciály naší kapely se do loga vešly absolutně náhodou a nehrají zde žádnou roli.  

Štýl, ktorý hráte čiže hardcore/metalcore nie je veľmi rozšírený žáner v ČR/SR. Myslíte si, že máte šancu na úspech? 
Je otázka, co bereš jako úspěch. Pro nás je úspěch, když budeme hrát pro partu lidí, kterou to bude bavit aspoň z poloviny, jako nás a je nám jedno, jestli to bude v Česku na Slovensku a nebo v Pákistánu. Takže pokud to nepůjde u nás, tak to hold budem zkoušet někde jinde. Jen teda ne na Ukrajinu.

Čo všetko ste pre to ochotní urobiť? 
Macho/lead guitar - 
Já se pro to snažím dělat maximum od té doby co jsem do té zkušebny poprvé vlezl a slyšel „hej budeš nám hrát na kytaru“. Už jsem měl nespočet dnů a nocí kdy jsem seděl s kytary u  počítače a buď se učil něco novýho a nebo jsem psal nějakej náš song. V momentech kdy jsme se třeba hádali nebo něco bylo špatně a já si připadal, že už na to nemám nervy a chtěl jsem odejít tak jsem si vždycky vzpomněl na to kolik času, nervů a všeho jsem tomu do té doby dal a že je to snad to jen jedna věc co mě v životě baví a možná mi i trošku jde. 
Winca/scream - Já bych klidně naučil kozla krkat abecedu. 
Dan/zpěv - Cokoliv.
DaDa/bicí - Když by se naskytla příležitost cestovat a hrát kdekoliv jinde, nedělalo by mi problém přerušit studium. O dalších možnostech jako o vykrádání banky, abych na to měl, se asi bavit ani nemusíme. To je samozřejmost.
Ajwo - Kdybych měl každej den srát ježky v kleci, jenom proto, abych večer mohl jít s klukama do zkušebny, nebo jet na koncert, udělal bych to.

Aké kapely vás inšpirovali a s ktorou by ste si chceli zahrať na jednom pódiu?
Macho - 
Inspirace je strašně moc. Já se snažím vnímat hudbu asi už jinak, jak normální posluchač. V naší muzice se objevuje strašně moc prvků od velké spousty kapel. Nikdy jsem ale nechtěl muziku udělat tak abych potom poslouchal že to zní stejně jako... Tomu jsem se vždycky chtěl vyhnout a proto mi celkem trvá než skládání dotáhnu do zdárnýho konce. Tím pádem druhá část téhle otázky je taky v podstatě neurčitá a kdybych si fakt mohl vybrat tak bych chtěl asi BlessTheFall, Of Mice And Men a The Word Alive a kdyby v Escape The Fate nedošlo k tomu k čemu tam došlo tak i s něma protože stát na stejným podiu jako Monte to by byl asi nejbouřlivější orgasmus ever.!
Ajwo - Pro mě to všechno začalo trošku netradiční kombinací kapel Alesana a Escape The Fate, postupem času jsem se dostával ke kapelám jako From First To Last, Blessthefall, A Skylit Drive a spousta dalších. V součastnosti mě nejvíc oslovila hudba australských borcu z The Amity Affliction a hodně času trávím i posloucháním kapel jako We Butter The Bread With Butter, Eskimo Callboy, Motionless In White a z méně známých pak Dead Silence Hides My Cries a Shot The Girl First.
Winca - Je strašně moc kapel se kterýma bych si chtěl zahrát a který mě dost ovlivnili. Kdybych je měl vyjmenovávat všechny tak by moje děcka byly fousatý.
Dan - Já protože jsem poslední tak už v podstatě nemám co říct a s kým bych si chtěl fakt zahrát jsou BlessTheFall, nedávno jsem na nich byl v pražské Lucerně a jejich live show je skvělá. 

Zaujíma ma, čo hrávate na svojich koncertoch, keďže máte  iba dve vlastné skladby?
O dvou vlastních skladbách víte vy jako veřenost.Ve skutečnosti jich je už celkem dost a pořád přibývají další a další. A koncerty necháváme až na léto 2015, protože jeden z našich členů má momentálně dlouhodobé zdravotní problémy a čekáme až se věci dají do pořádku. 

Posledná otázka nebude! Ani odkaz fanúšikom. Urobíme to neštandarne a teda, ak ste počas rozhovoru nedostali otázku, ku ktorej by ste sa chceli vyjadriť, teraz máte priestor. Poslednú otázku si položte sami a odpovedzte na ňu!
Dobře no, děkujem za projevenou důvěru ona otázka zní takto: Jaký je váš/náš názor na otřepalou hlášku Sex Drogy a Rock ‘n‘ Roll? A odpověď je jednohlasná my preferujem Kurvy chlast a chlebíčky a po dosažení věku kdy si řekneme „budeme žít zdravě“ tak ty chlebíčky vynecháme :D 

Děkujeme vám za pozornost a doufáme, že se s vámi potkáme příští léto na některých akcích. Jinak dál nezapomente být kojžmeker čili poslouchat We Are The Motion.! #staymotion

 

Sosej novinky na nov? FACEBOOK str?nce DWD.cz