WOTM: Na cestě do showbusinessu není kam spěchat!

WOTM: Na cestě do showbusinessu není kam spěchat!

Brněnskou pop-rockovou partu We on the moon už doprovázíme našimi články a recenzemi několik let a přeci je stále co o nich napsat. Po delší odmlce a jejich několika úspěšných tour po boku například slovenských Horkýže Slíže se vracíme s krátkým rozhovorem…

Už je tomu nějaký pátek, co jsem Váš song „The ocean sky“ zaslechl v radiu. Vyhlížíte nějakou novinku, kterou chcete překonat úspěch právě toho posledního hitu?

Je to dlouho…vlastně je to tím, že jsme potom rádiím nabízeli tvorbu, která nám byla bližší, než abychom cíleně dělali singly do rádií. S celou kapelou jsme se shodli, že je to nesmysl. U Ocean Sky se zrovna sešly všechny faktory... Určitě bychom rádi, aby se opět našel song, který s námi budou lidi zpívat na koncertech, to je prostě boží pocit! Momentálně dokončujeme poslední dema, následně se chystáme udělat předprodukci a doladit veškeré detaily.

V roce 2013 jste yvdali desku „Beating the Heroes“, kterou máte stále v prodeji. Číselně jsme však už o dva roky dále a stejně jako fanoušci,i Vy určitě pomýšlíte na nějakou novou placku. Není tak?

Samozřejmě plánujeme vydání desky. Jenže jsme si uvědomili, že rozhodnutí v podobě vydání singlů, kterým sme se defacto poslední dva roky řídili, bylo špatný.. Proto nechceme nic uspěchat, nechceme zbytečně vyhodit peníze tak, aby vyšel singl a klip a půl roku ticho. To už nechceme opakovat. Troufám si říct, že jsme v tomhle ohledu vyzrálější a rozhodně si pohlídáme, aby se nic takovýho neopakovalo a měli jsme naším fanouškům stále co nabídnout.

Vaše poslední show spojujete často s mladou a dle našeho názoru velice perspektivní kapelou All these memories. Chystáte s nimi i hlubší spolupráci či split, nebo jste si je vyhlídli jako svoje koncertní hosty?

My jsme kapelu ATM registrovali už delší dobu. Myslím, že mají dobře našlápnuto a hlavní věc, jsou to moc fajn lidi, takže si myslím, že jsme si všichni sedli jak hudebně tak lidsky. Jestli plánujeme nějakou bližší spolupráci, to je ve hvězdách. Ale vlastně, minule mi psala Naty, jestli neuděláme cover na song Jet Lag od Simple Plan hahahaJ

Blíží se festivalová sezona a pochybuji, že by WOTM zůstali doma. Chystáte se na některý z předních fesťáků ukázat, co ve Vás je?

Budeš se divit, ale my doma zůstaneme. Protože jsme počítali, že se věci vyvinou tak trošku jinak, byli jsme v kontaktu s americkými producenty, kteří měli eminentní zájem točit naší desku v Atlantě. Proto jsme všichni tak trošku věřili a hlavně teda doufali, že bychom mohli být přes léto v USA. Bohužel, pak došlo na ladění detailu s jejich managerem a ta částka je pro smrtelníky z Česka nereálná. Samozřejmě by to šlo řešit půjčkami atd., ale tímhle krokem, jsme si jako začínající kapela taky prošli. Nakonec, není kam spěchat.. Uvidíme, budeme se maximálně snažit udělat výbornou desku a třeba se věci začnou hýbat rychleji. Jinak abych odpověděl k tý otázce fesťáků, možná se dojedem někam podívat, RFP vypadá zajímavě, popřípadě na nějaký zahraniční festival.

Ne úplně tradičně se zeptám na otázku týkající se Vašich nástrojů a aparatur. Články našeho serveru čte mnoho muzikantů, a mnohé z nich by zajisté zajímaly Vaše zkušenosti s hudebními nástroji, značkami a kvalitou provedení.

Tak takovou otázku jsem fakt nečekal hahaJ) Hele třeba Kuba má super custom bicí od Dark Horse, kteří nás podporujou, mají v rosteru dost velkejch kapel tak jsme rádi, že můžem bejt u toho. Dále bych zmínil určitě partnera Shure, od kterých mám super in ear monitory, mikrofony atd. Jo a taky na sluchátka firma 1964 ears, taky dost super společnost. A co se týče vyloženě aparatury, tak kluci hrajou na Orange, Mesu, Ampeg, hlavy Bogner Uberschall, kytary všechno možný od PRS custom po Fender Telecaster, Jaguar až Gibson Les Paul.

Když už jsme u té nástrojovky, přemýšlíte o nějakém návratu k akustickým provedením Vašich songů? V minulosti jsem viděl několik live videí s předělávkami songů „po Vašem“, a musím říct, že mi byly dost blízké…

Akustický songy máme hodně rádi a poslední dobou jsme si pohrávali s myšlenkou, že bychom nejnovější singly předělali a kvalitně nahráli v unplugged verzi i s nějakým hezkým videem, tak se nechte překvapit.

LIKE IT! JOIN US!