Charlie Straight se vrátili do Žluťáku!

Charlie Straight se vrátili do Žluťáku!

Před rokem se Charlie Straight v pardubickém klubu Žlutý pes objevili právě v den, kdy měl frontman kapely Albert Černý narozeniny. Letos to bylo náhodou na Den žen, tedy 8.3.2013. Pardubice opět nezklamaly a opět se osvědčily jako velmi dobré publikum. Letošní koncert byl opět nezapomenutelný a plný energie. Klub byl nacpaný k prasknutí a každý se bezvadně bavil.

Ostatně bylo tu na výběr celkem ze tří kapel. Ovšem cesta do klubu byla spletitá. Někteří nadšenci museli čekat nějakou tu chvíli před klubem, protože otevření se trošku protáhlo. S příjemným nápadem přišel zpěvák Albert Černý a klavírista Michal Šupák z kapely Charlie Straight. Přišli fanoušky potěšit a zpříjemnili jim čekání písničkou Chlorinated Water, kterou už nikdo při koncertě neuslyšel.

Jako první vystoupil pražský projekt PIANO. Většina lidí v klubu o této čtveřici ještě moc neslyšela. Jejich styl se dá nazvat alternative, nebo dokonce dream pop. PIANO je sólové album zpěvák a kytarista Mikoláš Růžičky, který je zároveň jeden ze dvou frontmanů pražské indie - folkové kapely Republic of Two, která v roce 2011 získala cenu Anděl v kategorii objev roku. Koncert přivedl do klubu trochu melancholie. V někom mohlo vystoupení vzbuzovat hlubší myšlenky, někoho uklidňovalo. Každopádně podpora od publika byla obrovská.

Jako druhá vystoupila kapela A Banquet. Opět pražská partička muzikantů, kteří hrají vlastní styl FUTU-ROLL. Jejich styl nemá hranice a neustále se vyvíjí. Jejich největší novinkou je získání ceny Anděl v kategorii objev roku. Tento večer zahráli všemi známé písně jako Far Away, nebo Freeze to Caress.

Po nich už přišli na řadu pro změnu třinečtí Charlie Straight. Basák Johny byl tento večer malinko indisponován po operaci slepého střeva, tak koncert statečně odehrál převážně v sedě. Jejich skvělý zvuk a energii to však vůbec neovlivnilo. Zahájili koncert rytmickým bubnováním, které dostalo fanoušky do varu a koncert  odstartoval. Koncert byl vyčerpávající a plný energie jak pro kapelu, tak pro fanoušky. Zazněly všechny oblíbené písničky. Jak z nového alba Someone With a Slow Heartbeat, tak ze staršího She‘s a Good Swimmer.

Pokud se fanoušci dostatečně nenabažili, mohli kluky slyšet i druhý den v nedaleké Jaroměři. Z těchto končin se ovšem klukům moc nechce a tak v pátek 15.3.2013 vystoupí v litomyšlské Kotelně. Předkapelu jim bude opět dělat PIANO. Zvědavci by si určitě neměli nechat tento koncert ujít!


videoarchit 2012