Chinaski proti dešti na Výravě

Chinaski proti dešti na Výravě

Co by to bylo za poslední srpnový den, kdyby se nekonal aspoň jeden koncert. A taky že konal a jaký! Na prknech Letního parketu Výrava u Hradce Králové nám pátek zpříjemnili kapely Chinaski a Eddie Stoilow.

I přes nepříznivé počasí se kapela Chinaski dostavila na odpolední zkoušku, kde si nejen „ohmatali“ terén, na kterém už pár let nehráli, ale dali dohromady i -vždy tak skvělý- playlist na večerní koncert.

 

Jak tak lidé přicházeli, pili pivo, dávali si grilované dobrůtky, mohl každý vidět, že ani to nejhorší počasí nám ten večer nezkazí. I přes tu dobrou-špatnou zprávu, že původní předkapela Mandrage nevystoupí a nahradí ji pop-rocková pecka Eddie Stoilow, přišlo spoustu lidí s deštníky, pláštěnkami a především dobrou náladou.
  Kluci z Eddie Stoilow zazářili několika známými i neznámými písněmi a pěkně zahřáli publikum hlavnímu hřebu večera-kapele Chinaski.

Jak mohl každý správný fanoušek předpokládat, Chinaski naběhli na pódium s obrovským entuziasmem a skvělou náladou! Zakolísali publikem v rytmech sladkých ploužáků jako Drobná paralela nebo Dobrák od kosti a rozbláznili je písněmi jako Kérka nebo Rádio Bubeneč. Nehledě na věk fanoušků se přidala snad celá Výrava.


 

Po více než hodinovém vystoupení a přídavkách byli všichni tak hezky unavení, že jenom přeživší zůstávali na afterparty.

Foto: Teenushe Sůvová, foto-heli (http://www.foto-heli.com)