Converge rozbourali pražské Futurum

Converge rozbourali pražské Futurum

Klub, známý pár let zpátky ze slavných pátečních a sobotních diskoték, kde se hrávaly osmdesátky a devadesátky. Klub, kam se zašlo po koncertech, když byla chuť tancovat.
To je Futurum…

Tohle místo se v pátek večer zaplňovalo trikama Converge, Touche Amore a Storm of the light. Podlahy zvyklý na podupávání z místa na místo, si ten večer prošly pár zkouškama. Na koncert, při kterém mělo skandovat ani ne sto lidí, nakonec dorazilo něco kolem tří set.

Týden před koncem světa, před zkouškovým a před vánočním shonem, se lidi nebáli utratit za lístek a počkat si, až se na podiu objeví frontman Jacob Bannon. S kapucí a perfektně vystylovaný trochu vyřvaným hlasem pozdravil Prahu.

Converge začali songem Heartache, po pár písničkách se ozvaly rify Aimless Arrow, All we love, Sadness, On my shields a došlo i na Axe to fall. Divoký koncerty bývají nejlepší a tohle divoký rozhodně bylo!

Lidi byly jako utržený ze řetězu stejně jako kapela. Cizinci odněkud až z Itálie si chytli Benovu paličku a on pak půlku koncertu hrál hajtku s rukou za zády. Mezi diváky se jedna slečna rozbrečela štěstím jenom proto, že zahráli song, který chtěla.

Takhle banda jednoduše ví, jak zaujmout. Ať už bude konec světa, přes zkouškový nezkouškový, Vánoce, Nevánoce, stálo to opravdu za to!