Cranberries dobyli Prahu!

Cranberries dobyli Prahu!

Irská hudební legenda se vrátila do Čech v původní sestavě a s nezaměnitelným hlasem Dolores O'Riordan divákům představili nejenom staré známé hitovky, ale také novinky, u kterých chtějí dokázat, že jim nějaká ta esa v rukávu ještě zbyla..

Ještě před tím, než zazněly dnes již kultovní věci jako Dreams, Zombie nebo Linger, se diváci mohli pokochat "předkapelnicí" Katarínou Knechtovou. Zpěvačka, která před nedávnem vypustila do světa svoji novou desku Tajomstvá, je také známá výrazným hlasovým projevem, takže tato volba nebyla náhodná. Katarína vystoupila v Tipsport Aréně opravdu jen na skok. Publikum navnadila na správnou notu a ztratila se během půl hodiny ze stage, aby dala prostor hlavním hvězdám večera.

Cranberries vsadili při výpravě na klasiku. Podium nehrálo všemi barvami, dělobuchy také nikde nevybuchovaly a přesto Dolores svým hlasem okamžitě ovládla celý prostor. Tato kapela si opravdu nemusí nic kompenzovat, proto střídmé a nevyzývavé arangé, připomínající clubový koncert, na který se jen ukázalo o pár tisíc lidí více, byl příjemným a klidně plynoucím spojením melancholické melodie, střídané údernými riffy Noela Hogana.

Snad jen nesmyslné převlékání během koncertu bylo poněkud zbytečné a neladilo s tématikou celého vystoupení.. Nikdo by se jistě nezlobil, pokud by zpěvačka dozpívala celý tracklist v retro kožených kaťatách s třásněmi od kolen dolů a z podia vůbec neslézala. Po hudební stránce se však kapele nedá co vytknout, jak si jejich líbivé melodie pamatujeme z magnetofonových pásek, tak byly také předloženy pražské aréně a vrátili zpět dobu, kdy sláva Cranberries byla naprosto nejzářivější.

A co hodnocení redakce DWD.cz?
Není divu, že vystoupení postupem času strácí na energičnosti. Vždyť už ani Brusinky nepatří mezi nejmladší působitele na světové hudební scéně. To se ovšem nedá upřít kvalitě, která rozhodně za celosvětovou špičkou nezaostává!