Kryštof s Nohavicou otřásli pražskou Tipsport Arenou!

Kryštof s Nohavicou otřásli pražskou Tipsport Arenou!

Není tomu tak dávno, co se na pulty českých prodejen dostala zbrusu nová, lesklá až zářící deska havířovské kapely Kryštof, teď již platinová. Jak zní nové skladby naživo, si mohly poslechnout tisíce lidí v rámci turné Inzerát Tour 2013. A konečně se to poštěstilo i obyvatelům metropole! A jak že ony skladby působí? No prostě kryštofsky!

Kluci z Kryštofů jsou matadoři na hudební scéně. Není ale na škodu, že si s sebou občas vezmou na podium pomoc. A před samotným koncertem byla několik „před“. Jako první předkapela před dalším předskokanem vystoupila skupina Nebe. Tato sebranka je celkem aktivně podporována frontmanem Kryštofů, Richardem Krajčem. Také oni se malými krůčky dostávají do povědomí posluchačů.

Styl kapely Nebe nezapře ovlivnění Kryštofama, a tak mohli diváci nastoupit na tématickou loďku a nechat se unášet časem. Po kapele Nebe se podium trošku vyprázdnilo a k mikrofonu se postavil Newyorčan, vyhlížející podobně jako jeden z dvojčat Maddenových z Good Charlotte, avšak hudbou podobný romanticky vzhlížejícím písničkářům, lámajícím dívčí srdce. Ido Zmishlany ale prostoru využil do mrtě. Ať už si nenásilně vynutil od celé arény vytáhnout mobily, nebo se pustil do songu v češtině, nadšený aplaus na sebe nenechal dlouho čekat.

Kapela Kryštof ze sebe na svém bezmála dvouhodinovém vystoupení vydala skoro všechno. S velkýma arénama jsou kluci spojený už skoro pupeční šňůrou a moc dobře vědí, jak uchopit velký prostor a lidi v něm. Ať už vsadili na klasiku v podobě konfet nebo balonků, rozhodně originální byly rampy vybíhající na bocích a středu Tipsport arény. Tak si mohl i malý človíček nacpaný někde v rohu třeba i sáhnout na pobíhajícího Richarda nebo na kytaru válející kytaristy.

Nechyběly samozřejmě hitovky, ale zajímavá byla vložka v podobě Jaromíra Nohavici a jeho setu. Spolu samozřejmě zahráli Křídla z mýdla, ale také jsme si všichni mohli poslechnout, jak zní banickej Fotbal v pražské aréně :)

Na českou kapelu poměrně monstrózní a dost povedenej koncert obohatily dva přídavky a spousta energie a – co si budeme povídat – také romantiky, kterou nám Kryštof s sebou nadělili domů...