Let It Roll 2013 předvedl, jak vypadá dokonalost dotažená za hranice!

Let It Roll 2013 předvedl, jak vypadá dokonalost dotažená za hranice!

Ve dnech 2. 8. – 3. 8. 2013 se v Benešově konala největší drum and bass událost v České republice. Let it Roll! Letošní festival slavil 10 let své existence a pořadatelé neváhali pozvat ty největší světové hvězdy tohoto stylu. Noisia, Netsky, Andy C, Audio a mnoho dalších vystoupili před zraky cca 15000 návštěvníků!

Festival se nově přesunul do areálu bývalých benešovských kasáren, který byl obklopen mnoha campy. Do těch se dalo dostat třemi vjezdy včetně platina příjezdu. Po průchodu hlavním vstupem na vás čekalo 6 stagí s množstvím stánků a barů.

První 3 stage, na které lidé narazili, měly menší rozměry a kromě vchodu, z nichž vedly krkolomné schůdky, byly zcela uzavřené a během parného dne se tam nedalo pomalu ani dýchat. Další dvě (Staropramen Cool a Virus/Blackout stage) na tom byly o poznání lépe. Konaly se uvnitř větších hal s otevřenými bočními vraty, kterými jsme se mohli jako zkratkou (kratší, za to lepší cestou) dostat na hlavní stage - chloubu festivalu, open-air podium v robotím stylu. Mix byl umístěn pod obří robotí hlavou, která dosahovala až 17 metrů nad zemí. Po stranách stály dvě věže chrlící plameny a celkově to dělalo na člověka parádní dojem! Vychytávky, kterých byla stage schopna, se předvedly při "awaking of monsterbot" každý den festu.

Co se týče účinkujících, hned po pátečním probuzení robota nastoupili překvapivě (namísto Mind Vortex) Ed rush & Optical, po nich Wilkinson a konečně očekávaná NOISIA. Za nizozemské trio přijel Martijn van Sonderen, v jehož setu zazněla většina jejich známých hitů, kořeněných několika duplaty.

Tao Maffa oproti Gesimu moc nekomunikoval a lidé si museli atmosféru vydřít sami. Zato Parallel Activity přišli na to, jak z-reggae-nerovat drumec a zapojili do svého soundu live trubku, která kořenila už tak dobře našláplou show. Nejen oni ale dokázali zjančit dav. Olis Bakulu & Slight svou hravostí a k ní hodícím se playlistem strhnuli publikum na svou stranu takřka okamžitě. Z pár lidiček na začátku se na konci koncertu v malé Trident Night Stagi musel popasovat s malým prostorem velký dav. Set doslova představoval divoký večírek kdesi na Ibize za stříkajícího šampaňského a sličných koček v limuzíně. Celý prostor ovládly samply, ze kterých se třese celý vnitřek a člověk ani neví, zda se opravdu nadechuje, a nebo jen rezonuje. Tridentstage začala zostra hned od začátku. Pobízela, vybízela, a tak sklidila, co zasela!

Celý areál byl stylově upraven i co se týče kulis. Nejen, že se velký zelený nápis LIR blýskal na blízké vysoké budově, ale pořadatelé využili i budovy kasáren, na které promítali zelené robůtky a postavili obří vesmírné rakety. Aby toho nebylo málo, po Sukim si připravili pro diváky super ohňostroj a tím završili už tak dokonalé...

Na LIR nebyla nouze o podivné postavičky, dredaře, hippieky, kteří dorazili až z Londýna, Polska, Německa nebo Slovenska načuchat se do sytosti české pařící nálady, kterou jim rozhodně nabídl jeden z headlinerů, Netsky, který vystoupil na hlavní Robostagi a předvedl parádní show.

Desátý ročník festivalu se stal jednou z nejlepších party letošního festivalového léta a pokud si laťku udrží i v dalším roce, nebude překvapením, že počet návštěvníků rapidně poroste!

Článek vznikl za spolupráce s Lukášem Foltou.

Pokud se již teď nemůžete dočkat příštího festu, nezoufejte, Let It Roll otevírá nový club v žižkovské části Prahy! Více infa o StormClubu naleznete zde.