Pražský Majáles aneb hitparáda festivalových stálic

Pražský Majáles aneb hitparáda festivalových stálic

Letošní ročník provázelo mnoho netradičních překvápek! Orion se drápal na autobus se zlomenou nohou, zatímco Jan Kraus na podiu vzýval primátora hl.m. Prahy Bohuslava Svobodu, aby si podal ruku s novým králem majálesu a nechyběla ani žádost o ruku v přímém přenosu! Sumář dne: Party Hard!

Pražská Stromovka se již po deváté rozezněla zvuky majálesu. Veverky byly vyhnány z domovů a pejskaři volali své čtyřnohé miláčky zvýšeným hlasem, kterým se snažili přeřvat dusot linoucí se mezi stromy.

PSH zpívali „udělej bordel“ na Redbull stagi, která byla postavena znovu na autobusu a fanoušci tak doslova vzhlíželi ke svým modlám. Není se čemu divit, že text vyslyšeli a již cestou parkem bylo k vidění spoustu plechovek a harampádí, které jsou spojené s divokou party!

Jako každý rok bylo k vidění spoustu stánků vysokých škol i jiných atrakcí, kde mohli mlaďoši blbnout nebo naopak chilloutovat, pokud zrovna nepobíhali pod stagema a nehledali svého oblíbeného interpreta. Tento rok pořadatelé zvolili méně podií, ale za to se na nich hemžilo jedno slavnější jméno než druhé. Monstrózní akce se rozjela brzy odpoledne, kdy nás začal bavit Michal Hrůza, reggaečkový Fast Foodi a nebo folkově laděný kritičný a recesivní texty Xindla (s velkým...) X, kterého o pár hodin později doplnil o svůj díl písničkama s brilantně volenými myšlenkami i Tomáš Klus.

Na programu nebylo žádné slepé střevo, nad kterým by se chtělo kroutit hlavou... Co interpret, to špička hudební scény (alespoň té komerčněji laděné). Za zmínku těch začínajících, mimo střední proud stojících a poskakujících, stojí rozhodně povedená supershow Exots, nadějné a sexy talentované bandičky, která to pořádně rozjela.

Lidi neodradil ani mírnej opruz alias otravnej déšť. Silnější se zmocnili stolků ve stanech, my slabší jsme se krčili pod stromy a modlili se, aby ty listy alespoň trochu udržely vodu, když už nám padaj na hlavu. Přes tohle počasíčko si každej užil Chinaski a jejich set, kterej ani není třeba měnit, sestávající se snad ze všech oblíbenejch songů.

Jedním z nejlepších třešničkových vrcholů dne bylo vystoupení tento rok ve všech pádech skloňovaných Kryštofů. Kluci předvedli ochutnávku z tour, které jim nedávno skončilo a nechyběl dokonce ani ohňostroj a live žádost o ruku od jednoho z fanoušků, který posunul pražský majáles zas o kousek blíž k super open air, avšak na hony vzdálil od skutečného významu studentských slavností zvaných majáles.

Sice se už nedá moc mluvit o majálesu, ale spíše o fesťáku, ale před zkouškovým nám to všem zvedlo náladu z nuly na sto a rozhodně bude fajn přemýšlet přes celý rok nad tím, co si na nás vymyslí pořadatelé na jubilejní desátý ročník!

 

Více fotek na facebooku Pražský hudební portál, tak mrkněte ;)

Videoreporátž od GAMBRINUS EXCELENT.