Pro Selah Sue byl včerejší pražský koncert nejenergičtější z celého turné

Pro Selah Sue byl včerejší pražský koncert nejenergičtější z celého turné

V úterý 11. 12. 2012 se v pražském klubu Roxy objevila belgická zpěvačka a hudební skladatelka Selah Sue, vlastním jménem Sanne Putseys. Byl to její druhý koncert v České republice, letos před českým publikem vystoupila na festivale Rock for People, kde si vytvořila slušnou fanouškovskou základnu a poté se jí i podařilo vyprodat Roxy. 

Jako malá chtěla rozjet kariéru baletky, bavila jí hra na kytaru. Složila i několik svých vlastních písní, ale o kariéře zpěvačky vůbec neuvažovala, až do té doby, než její tvorbu objevili producenti. Spolupráci jí nabídlo jedno z největších vydavatelství,  Selah nabídku odmítla, byla si jistá tím, že chce vytvářet vlastní písničky. Její rozhodnutí se vyplatilo a její skladby mají nemalý úspěch. Časopis The Rolling Stone jí nazval velkým objevem roku 2012. Je opravdu neskutečně zajímavá umělkyně a právě včera v Roxy vzala dech českým fanouškům.

 

Jako předskokan vystoupil německý reggae – soulový zpěvák UCEE, který připravil opravdu příjemnou atmosféru pro její vystoupení. Na fanoušcích šlo vidět, že si energii schovávají na Selah a už se jí nemohou dočkat. Ve 21:00 to vše vypuklo, aparatura byla perfektně nazvučená, světla připravená a Selan Sue vstoupila na podium. Hned ze začátku sklidila obrovský potlesk a podporu od fanoušků. Koncert rozjela s pomalejšími písničkami, jako druhá zazněla skladba Mommy, při které publikem projela neuvěřitelná energie, síla zvuku rozetřásla snad každý vlas v sále a každý měl v tuto chvíli husí kůži. Koncert nabral na obrátkách, zazněly všechny oblíbené skladby jako This World, Raggammufin, Pice of Mind,  Explanation.

V průběhu koncertu zaznělo i několik děkovných řečí, pro Selah se stal koncert nezapomenutelným a pražské publikum se stalo tím nejenergičtějším z celého turné. Děkovala se slovy “I love this crazy energy“! Přídavku se nevyhnula a po krátkém skandování přidala další dvě písně. Celá show byla perfektně doprovázena světly a lasery. Do České republiky se bude určitě znovu ráda vracet a tak se její fanoušci můžou těšit na další nezapomenutelný koncert.