Punk na Melodce – Staré Pušky, Zatrest, The Barockers

Punk na Melodce – Staré Pušky, Zatrest, The Barockers

Páteční večer na Melodce patřil punk-rocku. Stále známější a oblíbenější severomoravské Staré Pušky si na svůj koncert pozvaly olomoucké punkery Zatrest. Bratislavské Kaktus z důvodu vytíženosti bubeníka nahradili The Barockers.

Punkový večer zahájili The Barockers. Anglicky zpívající kapela sice prostor před pódiem tak úplně nezaplnila, ale přítomné určitě přinejmenším zaujala. Vliv Sex Pistols byl jasně znát jak v hudbě, tak v projevu frontmana.

Poté nastoupila olomoucká legenda Zatrest, fungující přes šestnáct let. Kapela nehraje nic inovativního, prostě klasický punk, který ale stejně vždycky funguje. A fungoval i tentokrát, klub se postupně začal plnit.
 

Když měly začít hrát Staré Pušky, atmosféra v klubu ještě zhoustla a bylo vidět, že většina lidí přišla hlavně na ně. Frontman Sidney na začátku koncertu avizoval, že má nějakou melancholickou náladu, takže místo původně plánovaných Slavíků z plastelíny začnou písní Sladkých 11. Ze stejnojmenného alba zaznělo kromě Nás se učit nebaví a Ty jediná vše, což kapela doplnila písní, kterou Sid složil ještě v Degradaci (No Image No Style), již uvedenými Slavíky, Poslední lahví a zatím nejnovějším kouskem Letos nic nečekej.

Výše zmíněná nálada se na Sidovi navenek nijak neprojevila, nadále se pohyboval po pódiu způsobem sobě vlastním a koncert byl po všech stránkách velmi kvalitní (ze strany Pušek zatím nejlepší, na kterém jsem byla). Že Sidney sem tam popletl nebo zapomněl text, vůbec nevadilo. Nejlepším bodem večera se pro mě stala pomalá píseň Zapalme náš byt, která naživo zněla opravdu dokonale.

Jako přídavek kapela podruhé zahrála hitovku Hallo, kterou ovšem nechala celou odzpívat přítomný dav. Ten si s tím poradil víc než dobře, čímž se výborný koncert završil.

Staré Pušky nejsou tak úplně typicky punkovou kapelou, což jim je některými vyčítáno, ale právě proto zní tak zajímavě a neotřele a mají za jejich krátkou existenci tak velký úspěch.

Rozhovor s kapelou po brněnském koncertě si zakrátko budete moci přečíst na tomto webu.

 

Foto: Eva Gütlerová