Team me naplnili 007 na Strahově k prasknutí

Team me naplnili 007 na Strahově k prasknutí

Tato parta mladých muzikantů je známá jako indie - popová kapela z Norska. Jejich album z roku 2011 To the treetops získalo ocenění Best Pop Group of the Year. U nás nejsou až tak známí, ale v Norsku působí už od roku 2010. I přes to, že nehrají moc dlouho, jejich fanouškovská základna se neustále zvyšuje. Svým neotřelým zvukem a kreativitou ohromí kde koho. Nedávno zveřejnili videoklip k písničce With My Hands Covering Both of My Eyes I Am Too Scared to Have A Look At You Now, kterou najdete právě na albu To the treetops.

8. 10. 2012 se skoro po roce vrátili do Prahy, v listopadu 2011 se zde objevili jako předkapela The Wombats. Příjemně překvapili a není divu, že si u nás udělali slušnou fanouškovskou základnu a klub 007 na Strahově byl přeplněný k prasknutí. Už třičtvrtě hodiny před koncertem byli fanoušci nastoupení před pódiem a netrpělivě čekali, o pořádnou mačkanici zde dnes opravdu nebyla nouze. I Ve vzduchu zde byla cítit silná netrpělivost fanoušků a i přes jejich řev se show spustila podle plánu ve 20:45. Hned první tóny songu Weathervanes and chemicals daly fanoušky do pohybu. Skákání, řev, zpěv i slzy zde tento večer opravdu nechyběly. Team me, byli tak velkou účastí ohromeni a několikrát děkovali.

Koncert označili za jeden z nejlepších, co kdy měli. Na tom se určitě podílelo i příjemné a útulné prostředí strahovského klubu. V šesti lidech měli občas opravdu problém vejít se na pódium, několikrát se pokoušeli o kontakt s diváky, a kdyby v klubu nebyl tak nízký strop určitě by se zpěvák nebál zkusit i stage diving. Mile mě překvapil jejich styl hraní, používali nové metody, které by mě ani ve snu nenapadly. Megafon už jsem sice párkrát viděla, ale hrát smyčcem na elektrickou kytaru je opravdu velmi zajímavé. A znělo to velmi dobře.

Byl to vážně vydařený koncert! Fanoušci indie by určitě neměli ztrácet čas a měli by si poslechnout jejich album.

Britský tisk je vidí jako: "Bezkonkurenčně nejlepší norská kapela roku!"