Volant & Punk Floid + Rabies na Favále!

Volant & Punk Floid + Rabies na Favále!

Rozhodly jsme se se Zuzkou zavzpomínat na staré doby „dětského“ punku a vyrazily jsme včera na Favál. Původní akci v sestavě Volantů a Punk Floidů obohatila na poslední chvíli mladá partička Rabies.

Rozhodly jsme se se Zuzkou zavzpomínat na staré doby „dětského“ punku a vyrazily jsme včera na Favál. Původní akci v sestavě Volantů a Punk Floidů obohatila na poslední chvíli mladá partička Rabies.

Bohužel naše stáří už nám nedovolilo díky pracovním závazkům kalit od tří odpoledne, tak jsme na akci přišly naprosto střízlivé. Zaplatily jsme 120kč vstup, za deset korun odevzdaly bundy do šatny, pokochaly se pohledem na sympatického šatnáře a spěchaly na bar pro drink.

S pivem v ruce jsme se vydaly podívat na stage, na Rabies. S odstupem, asi za to nesklidím moc ovoce, ale přišla mi tadle banda nejlepší večera. Škoda jen, že jsme stihly akorát pár posledních songů a zase, úplně střízlivý. Kluci hráli punk rock, jakýsi street punk ovlivněný rock´n´rollem, skáčkem, občas s podobou k Pipes & Pints nebo Rocket Dogz, podtrhnutej sympatickým vystupováním a hezkýma očima.

Další pivo, další kapela – Volant. „Točte se punkáčové“ a show. Jasně, jenže bohužel nehráli songy, který si z našeho kinderpunkového mládí pamatujeme a co bylo nový, bylo trochu nudný. Musím říct, že krom počeštění Aurory, Clashů a nádherných Sněženek s bledulema nás jejich představení moc nebavilo, některý songy byly neuvěřitelně monotónní a texty… no, ale lidi si to užívali, a to je hlavní…

Další pivo, další kapela – Punk Floid. Schválně jsem si týden před akcí stáhla do empétrojky jedno album, abych si vzpomněla. Jaký bylo ale překvapení, když jsem zjistila, že znám všechny songy  od začátku do konce klasicky nazpaměť. Jenže, s albem Blbouni z východu jsem to moc nevychytala, ostatně stejně jako Zuzka. Znaly jsme akorát baladu o té, co ji má šedou a všechno další šlo mimo nás. A ani mezi cedéčkama na prodej oblíbení Blbouni nebyli... Každopádně, alespoň místo vzpomínání bylo poslouchání. Rozhodně nás Floidi bavili víc než Volanti, taky jsme měly už trochu pod kůží, dokonce i tanečky proběhly, ale bohužel moje uši už byli totálně hluchý, tudíž jsem jejich textům nerozuměla ani za mák (zkušebny, zvuk na plný koule, furt a znova a dokola…). Hudba ale celkem dobrá.

Zábava byla, pivo teklo, lidi došli, akce myslím pro produkci celkem vydařená. Za mě teda za jedna Rabies, za dvě Punk Floid a za nima Volanti, bohužel… Každopádně 26.11. nás čeká další show – Houba, NVÚ … Tak, točme se punkýšové a STAY PUNX!