WTF?...HOLY FUCKT! aneb JAK JSEM DOJEL NA PŘEDSUDKY

WTF?...HOLY FUCKT! aneb JAK JSEM DOJEL NA PŘEDSUDKY

Už je to dlouho, co jsem se vypravil na koncert opravdu punkového ražení v podstatě se vším všudy. A o co víc? U našich slovenských sousedů snad ještě nikdy. Každá zkušennost s cizím undergroundem je pro mě pochoutka, proto jsem se na "Výchdňarsku Vianočnu pogovicu" vydal...

Do "Ička" jsme dorazili kolem půl deváté, kdy už první kapela ALTERNATIWE z Košic měla polovinu svého vystoupení za sebou. Moderně pojatý punk rock s prvky crossoveru v malých prostorách punkově vystavené akce trochu zanikal, avšak nedá se upřít, že po hudební stránce to čtyřčlenné partě opravdu šlapalo. A co o slovenských fanoušcích? Vzhledem k tomu, že se kocnert odehrál ve Spišskej Novej Vsi, už na první kapelu z 100 kilometrů vzdálených Košic přišla solidní řádka kdejakých hostí. A spolu s kapelou v onom malém prostoru udělali hodně slušný rachot.

Mým prvotním favoritem z internetového poslechu na Banzdone.cz byli mladíci z Bardejova, jimž říkají "DATUM VÝROBY". Z poslechu fajnový klasický punkrock doplněný místy o moderní specialitky jako scream či jakýsi rapcore. Už při prvních písních mi bylo jasné, že na území Čech by se kapela těšila značné oblibě a podstatně vytříbenějšímu publiku, které se u nás často a rádo skupinkuje. Technicky i hudebně kapela svoje vystoupení zvládla v improvizovaných podmínkách opravdu skvěle, a připravila mi tak zážitek, který jsem rozhodně nečekal!

Celou tuhle akci si v režii organizátora vyzkoušela místní kapela HOLY FUCKT!. Opravdu pestrá parta zvláštních lidí se na plácek pomalu trousila, velké aparáty zmizely a z návštěv mnohých vystoupení jsem se trochu zalekl z toho, co mělo přijít. Asi jako když se svou kapelou přicházíte na své první podium, v jedné ruce malé kombíčko, v druhé kytaru a rozhlížíte se, čeho se můžete nebo nemůžete dotknout. Pár prvních výkřiků při zvučení vokálů mě lehce zatlačilo do kouta a já se bál, co přijde. Není to poprvé a není to ani naposledy, kdy jsem dojel na svoje vlastní předsudky! Už zvuková zkouška na internetu nevalně známé kapely mě vrátila zpátky na zem a já s otevřenými ústy zíral, co všechno kluci ze své aparatury vymáčkli. Parádně sehraný punk s prvky všeho možného neskutečným způsobem roztančil dav fanoušků, a nedal jim možnost se zastavit. Hodinka překvapení mě naprosto pohltila a já se skutečně od srdce skvěle bavil. Muzikanti z kapely Holy Fuckt! využili všech svých osobních odlišností, aby vcucli posluchače a donutili ho zpívat, ač jejich tvorbu nikdy neslyšel. A věřte, že každý zpíval rád!

Co závěrem? Snad jen doporučení do příštího roku... Nikdy neodsuzujte amatérsky vypadající kapely, protože nikdy nevíte, čím Vás překvapí. Moje zkušennost z 26.12.2012 je toho názorným příkladem!