Žižkovská Noc aneb ukázka toho, jak pošmejdit všechny kluby v Pze 3!

Žižkovská Noc aneb ukázka toho, jak pošmejdit všechny kluby v Pze 3!

Žižkovský podsvětí se pátečním večerem otvírá, mrouskající se kočky jsou vyhnány a sklepmistři v klubech si vytahují zásoby piva na megaakci, kterou pražská čtvrť snad ani nepoznala! 

Už od páté odpoledne se věkový průměr Žižkova začal omlazovat. Metaláci všeho druhu si kalili v Kainu, zatímco punkáči se mohli naladit už v hospůdce v parku Parukářka a pak se posilněni zavřeli hluboko pod zem, do pražský kobky, v klubu Bunkr Parukářka.

Celej Žižkov ožil a s ním i první kapelky v Matrixu. Kluci z Evelynne měli to nezáviděníhodné postavení, že začali už v šest… Lidi se teprve rozehřívali a dostat je do varu byl těžký úkol. Tato mladá kapela, která připomíná slovenské Goodbye Lenin, jen s větší dávkou punkrocku, se tím nenechala odradit a ukázala dobrou show.

To ve stejnou dobu (ó, kéž by se mohl člověk nejméně rozdesetit, aby vše stíhal!) pařili v nedalekém XT3 skačkaři na Happy aquarium. Ti zastoupili skoro za-pět-dvanáct nebohé Ting, kteří se dostavit nemohli, a zavařili tak organizátorům koudele. Nicméně dostat se do tohoto kotle bylo mnohem těžší než v Matrixu.

Ani kapela Mimo Realitu si na nedostatek lidské aktivity pod podiem nemohla stěžovat. Slovy frontmana „už se do klubu nevešel nikdo, ani někteří naši kamarádi, ale bylo to hustý!“. A hustý to opravdu bylo!

Občasný pauzy na pivka a jiné vylomeniny musely jít stranou, když přikvačily jedny z hlavních headlinerů.
A nebyl to nikdo jiný než brněnské všehoschopné dámičky z Čokovoko. Recesí nasycená show, kterou slečny po kratší pauzičce absolvovaly, neměla konce, co se humoru týče. Bránice dostaly pořádně zabrat nad jejich ostrýma textama a dost avantgardním projevem. Z toho, že by se jim mohlo něco podělat, si hlavu nelámaly a už zkraje informovaly, že pokud jim vypadne text hodí mikrofon divákům. Jelikož to jsou fakt hrubý profesionálky, byla to nakonec jen Zuzka, která hodila dárkuchtivým fandům, od pohybových kreací a tepla v sále, hodně unavený ručník.

Po Čokokočkách šlo vše ráz na ráz a hvězda střídala hvězdu. Přes skvělý Prague Conspiracy, se kterýma jsme spolu se Zoči Voči, From our hands a taky již zmíněnýma Čoklidočkama natočili rozhorovy přímo na místě činu, se ke slovu dostal James Cole.

Hoper působí na hudební scéně trochu jako Ferda Mravenec, práce všeho druhu. Od hip hopu po metal přes styly, který si ani neumíme představit, si razí cestu k vrcholu a vždycky to tomu žižkovskýmu pacholkovi vyjde do mrtě. Po množství homeboyů, se kterýma James v posledních letech spolupracoval, se na podiu představil sám, ale jako kůl v plotě tam rozhodně nestál a hoperům se jejich dost povislý gatě začaly kroutit do rytmu hip-hap-hop.

Večer jel absolutně bez zádrhelů ve stylu „Santa si dobře namazal sáně a rozdává dárky“. Dostalo se na všechny. Kdo neoplývá nadšením pro hip hop, měl spoustu variant, jak trávit pokročilý večer.

Kolem 22.hodiny bylo Kuře v hodinách v nejlepším a kpt. Eglebi si zrovna dával Eltona, kterej je jeho oblíbenej, tak to alespoň říká...
Partička, která se pojmenovala Milo, rezeskákala sál a zdálo se, že to už nemůže být lepší.

Po pauzičce na vydýchání, napojení a sebrání se ze show, přišla pomyslná třešnička navrh - rock-dance music a kdo ví co ještě a s tím domácí Simple Muffin. Soudě podle atmosféry se ani muffini neměli za co stydět, a chvála pánu si neodpustili svoje pecky, který si každý správný pařmen našel na netu, aby nebyl za neznalýho blba…

Tímhle vrcholovým žižkovským výkonem ale klub končil a tak bylo načase přesunout se o pár metrů dál.
Po cestě do Matrixu, jakožto hlavní stagi, byl dobrej nápad juknout se do XT3 a pohoupat do rytmu reggae s kapelou Chaotic, která už tu s námi zevlí 7 let a musí se nechat, že za ty roky dovedli svoje umění k dokonalosti. Nechyběl ani song "Málem", ke kterýmu kapela ke konci minulýho roku vydala klip.

A jelikož jsou žižkovské ulice nevyzpytatelné a orientace v mapách není dána každýmu, super bylo vylézt z temných koutů a objevit klub Divočák. Lidi tam kriplovali před vstupem a snažili se propašovat na Paulieho Garanda a Jakuba Děkana. Divočák nebyl na zájem o B.P.Mana dostatečně kapacitně připraven. Jeho švy dostaly pořádnou dardu, po které skoro praskly. Lidé se téměř stavěli na stoly, aby se jejich těla vůbec vešla do prostoru, který by se dal zakrýt, jak by řekly Čokovoko - kočičím hovnem. A i tak to mnohým nebylo platno..

Nezbývalo nic než si nasadit pohory, namazat pod kolenama a místo klíčenky si na krk upnout mapku s žižkovskýma klubama, a mašírovat si to dál.

Zahraniční partička All Faces Down to ku*evsky roztáčela v Matrixu a každej, kdo je uslyšel, si přál mít dlouhý vlasy, se kterýma by mrskal o zem! Odnášíme si bezva zážitek a skotačivou náladičku a kluci zase pár fráziček, které se jim jako kapele v Česku celkem šiknou. A to: „Jak se máš, Praha?“ a „Chci ještě pivo“.

A jak se měla Praha? Nechtělo se jí ještě končit s pařením! A tak zaplaťpánbůh za dlouhej set od Bounce!Bounce! + Them Darned Teenagers! Kdo neměl v plánu jít ještě na kutě, mohl si vybrat pořádnou dávku elektra, dubstepu a drum’n‘bassu. Vedle DJs Dug+ Lutor+ Yofre+ Resume, kteří divočili v Divočákovi, to byl výtažek ze Sunshine, Kay Buriánek a Tuzex, kteří ve svém vedlejším projektu Bounce!Bounce! mávají šátečkem na emo indi rock styl a noří se do elektra a hlubokýho D'n'B. A plavat v něm umí zatraceně dobře.

Stejně jako jejich stagemates, Them Darned Teenagers. Jestli se vám teď zhroutil svět, že jste něco takového zaspali, neberte ostré předměty do rukou, SunshineBounce mají základnu v Martrixu a Chapeau a tento set si tam určitě ještě někdy prubnou.

Žižkovská noc se zhoupla v žižkovské ráno a je dost škoda, že všechno dokonalé musí končit v nejlepším. Pokud si tuto úroveň festiválek udrží i do dalšího roku, nebude na pražskym divokým západě o zábavu nouze. Teda alespoň tu hudební..