THANKSGIVING DAY na Melodce

THANKSGIVING DAY na Melodce

26.4. se v Brně na Melodce  rozjela akce s názvem  THANKSGIVING DAY . Jak už bylo hlášeno dopředu , nejednalo se o klasický svátek dotažený z Ameriky, ale prostě to bylo tak nějak všeobecný. Dík se může vzdávat v podstatě čemu chcete. Je to jen na vás. Jak celá akce probíhala a jestli bylo za co říct díky? Tak mrkejte na těch pár řádků. Co jsem vám tu nadatlila :))

Celý večer pro mě začal totálně na nic, vzhledem k tomu, že jsem byla odsouzena jít na celou akci sama ( mé první, možná lehce ironické díky těm, co nešli :- D ). Jenže vynechat  koncert Bombs v Brně by bylo něco jako narušení pravidelného koloběhu života. Nemluvě o tom, že jsem byla dost zvědavá, na ty čtyři holky, co mají hrát punk rock.

Večer začala kapela 3 WILD GUNS. Tak trošku jsem si je naposlouchala už před tím a celkově se mi to líbilo, takže jsem čekala, že na živo mě to posadí na zadek. Což se nestalo ( a nebylo to způsobeno jen tím, že nebylo kam sednout), ale nějak mě to nechávalo v poklidu. Jako na rozjezd super, pohodička, kontrabas.

No pak nastoupily SOUR BITCH, na který jak už jsem zmiňovala, jsem byla dost zvědavá a ( jak už to tak u holčičích kapel mívám) trošku skeptická. Tak jsem si hned po prvním songu pleskla tak asi čtyři facky ( aspoň v duchu ) a šla blíž k pódiu.
Od teď zahazuji všechny svoje debilní předsudky, protože tyhle baby mě dostaly. Totálně!
Holky by mohly strčit do kapsy leckterou rádoby punk-rockovou klučičí kapelu.
Ani na chvíli mě nenapadlo odejít od pódia, protože mě bavilo jak je poslouchat, tak se dívat – a to je má orientace čistě heterosexuální, ale když to čtyři hezký holky umí rozjet na pódium, prostě nevěříte vlastním očím a uším a sledujete, co bude dál.
Takže mé další díky pro tento večer patřilo Sour Bitch, za zlomení mých předsudků.

No, pak samozřejmě klasika BOMBS FROM HEAVEN, kteří poprvé představili nového kytaristu Stenliho. Na to, že kluci hráli ( opět) v nové sestavě jim všechno šlapalo tak, jak má. Fanoušci pod stagí se mlátili v kotli hlava nehlava a wall of death dali taktéž se vší parádou. Já vzhledem k tomu, že jsem neměla nikoho, kdo by mě v případě  potřeby odvezl  se zlomeninou, tak jsem si udržovala bezpečnou vzdálenost, i když nepopírám, že mi nohy podupávaly do rytmu.
Bomby zahráli i úplně nový song California sun, který není až tak úplně klasická punk rock´n´roll-ovina
, ale zas to bylo něco novýho, letního, tak nějak zajímavě melodickýho .

Když kluci dohráli, tak se na několik šťastlivců usmálo štěstí v tombole a odnesli si nějaké ty suvenýry :D

Poslední kapela DIRTY CLEAN měla minimálně zajímavou vizáž. Zpěvák v paruce, v pozadí borec s jakousi SM maskou. Škoda, že jsem moc nerozuměla co vlastně hrají nebo spíš zpívají. Buď mi od toho stání u pódia ten večer odešly uši a nebo nějak zle sedl zvuk. Obojí je možný.  
Jestli  totiž jejich muzika a texty jsou alespoň z poloviny tak ujetý, jako celá image, tak to musí být přinejmenším zajímavý :D

No, s menší nahluchlostí a hladinkou v krvi šmatlám k domovu a děkuji za koncerty, jako byl tenhle.  Za akce, na který můžete jít úplně sami, s náladou totálně na nic a asi tak po 30ti minutách přemýšlíte, proč vlastně máte nějaký to trápení...

Nezapomeňte čeknout video a fotky…Enjoy :)