Recenze

Albumy, ktoré ma v roku 2013 potešili

Rok 2013 skončil a ja môžem usúdiť, že čo sa týka nových albumov na československej scéne tak bol veľmi dobrý. Keďže mňa viac bavia mladé kapely, tu je zhrnutie pre mňa najlepších albumov čo sa týka roku 2013. Je ťažké vybrať, ktorý je najlepší, pretože každý je iný.

Jaké je nové album kapely Zoči Voči?

Približne pred 2 mesiacmi vyšiel album kapely Zoči Voči Milovaní – Nenávidení. Koncom septembra, presnejšie 27.09.2013, odštartovali spoločne s kapelou ZakázanÝ ovoce turné s názvom United Federation Tour 2013! Pred sebou majú už len 5 koncertov. No nejdem písať o tom. Chcem sa vyjadriť k ich novému CD.

Jak já to vidím: Co mě (ne)zaujalo

Posledního půl roku nepíšu nějak zvlášť  moc reportů a ani nedělám rozhovory s kapelama. Není to tím, že by mě muzika přestala bavit, ale mám pocit, že je čím dál míň kapel co by mě zajímaly a zaujaly. Myslím tím nových kapel. Jasně, že mám svoje stálice a pokaždé když dojdu na jejich koncert, můžu se zbláznit. Jenže  dřív jsem koncert co koncert byla nadšená energií a vytěšená z něčeho nového a teď? 

USA & ANGLIE - ROCKOVÁ HUDBA 1974-1979

V Anglii už byli přehlceni heavy metalovými a hardrockovými kapely typu Iron Maiden, Led Zeppelin či Black Sabath, a proto se není čemu divit, že tehdejší mládež v roce 1975 navštívila první koncert kapely Sex Pistols, která se stala punkovou legendou.

Plexis P.M. 1984 - 85

I přesto, že byly kapele zakázány hrát skladby se slovem punk, vyvolával koncert v očích pořadatelů zděšení. Divácky byla ale akce nakonec přijata s velkým nadšením.

Visací zámek – začátky kapely

První a zároveň poslední koncert Visacího Zámku byl naplánován na 7. prosince 1982 na Strahov. Už předtím si kapela budovala image v klubu 007, kam členové chodili na koncerty různých kapel a se slunečními brýlemi a drsnými výrazy v obličeji seděli v koutku a pokřikovali ono slavné hurá, sláva. Není se tedy čemu divit, že fáma, která vypovídala o nejlepší punkové kapele, která zahraje toho dne na Strahově, vyšla právě z úst členů Visacího Zámku.