Recenze

(pre)PUNK REVOLUTION (blog Olie Kovácsové) - 1. díl

Nejprve je potřeba zamyslet se nad otázkou, co vlastně byla a je typicky česká hudba? Když pominu starší minulost (nikdo by se se mnou nemohl přít o typické jasnosti české hudby Smetany nebo Janáčka) a jasně definovanou „dechovku“ či „cimbálovku“ jako moravskou hudbu, zůstane mi věčná otázka a nespecifičnost „populární“ hudby. Je možné určit v tomto okruhu typickou českou hudbu? 

The Killers a jejich nový Battle Born

Fanoušci této americké skupiny si museli na nové CD počkat dlouhé 4 roky. Po pauze od roku 2010 a natočení sólové desky frontmana Brandona Flowerse, se zase vrhli do studia, aby nahráli odlišnou, novými nápady přetékající 15stopou desku s názvem Battle Born.

Mistake a jejich nový singl ON THE STAGE!

Zlínští Mistake si mimo jiné zahráli i na našem třetím ročníku DWD festu. Mají za sebou pěkně divokou minulost, vystřídali už několik členů kapely. Nyní hrají ve složení Marek, Petr a David.

Oklahomský blog Báry Jiříčkové I.

Obecně celou Ameriku hodnotit nemůžu, když mám zkušenosti jen z jedné oblasti, to by bylo asi jako pokoušet se vystihnout hudebního ducha Evropy, když jste nevytáhli paty ze své země. Lidé jsou různí, ale jistá pojítka se mezi jednotlivými národy najít dají, obzvlášť jste-li nezávislý pozorovatel.

Exkluzivní premiera debutového klipu Bačovy Fujary na DWD.cz

Už je tomu nějaký pátek - konkrétně deset let - kdy Bačova Fujara odehrála první společnou zkoušku, a o pár "dní" později vydala i svoje poslední album "Konečně". Aby toho nebylo málo, rozhodli se kluci od Martina (SVK) vydat i debutový videoklip k jedné z TOP písní alba. A co, kdy a jak?

Lana Del Rey

Jedna z nejzajímavějších, a také nejkontroverznějších zpěvaček současnosti. Buď ji milujete za její muzikálnost a naprosto jedinečné hudební podání, a nebo jednoduše nesnášíte za její odtažitost a povýšené chování.

Další CD s nálepkou "Hangover Painters" je téměř venku!

Můžete prosit déšť, hořet a pak vyhasnout nebo třeba změnit Status Quo, ale neposlechnout si nový kusy od Hagover Painters by mohla být chyba! Kdysi dirty rock and roll Semilské mladičké kapely naboural radiový mainstreem aniž by si to někdo uvědomil, a nové pojetí je hodně originální!

Bombs From Heaven - We Call the World

Před nedávnem vypustili brněnští Bombs From Heaven do světa svůj nový počin a to desku We call the world. 8 nových punk-rockových pecek plus 5 starších věcí z desky Welcome aboard v novém kabátu.

Kohoutí videoklip Pedro na světě!

Když po letech vydali severočeští Kohout Plaší smrt svoje další CD Hužva, některá zlá ústa je nařčila ze "ztráy punku". To ale Kohouti v písni Pedro i v jejím vizuálním provedení rozhodně popřeli! Pojďme se banánovému mexičanovi podívat na zoubek.