Festivaly

Fingers Up roztančí Městské sady v Mohelnici

Dne 21. 7. 2012 proběhne v Městských sadech v Mohelnici již druhý ročník festivalu Fingers Up. Oproti loňskému roku zaznamená festival několik výrazných změn. A co vám můžeme v letošním roce nabídnout? Festival započne již ve 12:00 a navazovat bude na Dny otevřených dveří firem Siemens a Hella, našich generálních partnerů. Vzhledem k rozmanitému výběru kapel, bohatému doprovodnému programu a výborné dostupnosti areálu, očekáváme hojnou účast všech věkových skupin.

Red Bull Tourbus i letos zaparkuje v Panenském Týnci

Na Open Air Festival se vrací Red Bull Tourbus, stříbrný retro koráb s nabitým lineupem přímo na střeše! Unikátní pojízdné pódium už objelo desítky evropských festivalů, Spojené státy nebo Mexiko a svou českou premiéru si tourbus odbyl loni právě v Panenském Týnci. I letos absolvuje tour po Česku a na Open Air Festival přijede s Prago Union, Charlie Straight a dalšími kapelami různých žánrů na palubě.

Prague city festival: Dva dny plné hudby!

Po loňském úvodním ročníku, na který dorazilo na 10.000 návštěvníků, se Prague City Festival letos stává standardním vícedenním festivalem. Ve dnech 29.-30.června dorazí na pražské Výstaviště opět reprezentativní výběr zahraničních hvězd. Vedle již dříve oznámených Blink-182 bude druhým headlinerem festivalu new wave legenda New Order. Brazilský DJ Amon Tobin uvede na festivalu v české premiéře svoji monstrózní audio-vizuální show Isam a po necelém roce od vyprodaného koncertu v Incheba Areně se do Prahy vrátí kanadští hitmakeři Simple Plan.

LOU REED NA BAŽANT POHODE 2012 ZAHRÁ AJ PRE VÁCLAVA HAVLA

Otvárací večer letného multikultúrneho festivalu Bažant Pohoda 2012 bude patriť jednej z najväčších postáv hudobnej histórie - Lou Reedovi. Americký muzikant, zakladateľ kultových The Velvet Underground, patrí k uznávaným priekopníkom rockovej hudby a bez prestávky funguje na scéne už od roku 1964. Spolu s Lou Reedom vystúpi aj legenda českého undergroundu The Plastic People of The Universe.

Faith No More i The Prodigy odehrají na Rock for People „celovečerní koncerty“, další kapely vezou čerstvé novinky

Minimálně 90 minut odehrají v rámci svých setů na blížícím se festivalu Rock for People jeho hlavní hvězdy: electro-punkeři The Prodigy a crossoverová formace Faith No More. Půjde tak o „celovečerní“ vystoupení na úrovni samostatných koncertů; zatímco The Prodigy, připravující pilně novou, dle jejich slov velmi temnou desku, budou ozdobou středy 4. července Faith No More se svým funky metalem a nekonečnou kolekcí evergreenů završí prostřední festivalový den, čtvrtek 5. července.

Na osmém ročníku putovního letního festivalu Hrady CZ vystoupí vítězové hudebních cen Anděl i Žebřík

Hudební festival Hrady CZ, který byl oceněn jako akce roku v rámci letošních hudebních cen Žebřík, představuje program pro letošních osm prázdninových zastávek na hradech v Čechách a na Moravě. Festival odstartuje v pátek 13. července na hradě Točník nedaleko Prahy a skončí poslední prázdninový víkend, konkrétně v sobotu 1. září, na hradě Bouzov u Olomouce. V blízkosti atraktivních historických památek letos zahrají například Tomáš Klus, Mandrage nebo Nightwork, tedy interpreti ocenění v rámci hudebních cen Anděl i Žebřík, a mezi dalšími pak David Koller, Chinaski, Mig 21, Monkey Business, Ewa Farna nebo UDG. Vloni na festival na hradech zavítalo 48 tisíc návštěvníků a Hrady CZ se tak staly hudebním festivalem s bezkonkurenčně nejvyšší diváckou účastí v České republice.

Festival Rosnička 2012

Vstupné zdarma? O důvod víc tam přijít! Užij si druhý ročník multižánrového hudebního festivalu pod širou oblohou, zchlaď se pivem nebo se vykoupej v rybníce. Neseď doma, řekni kámošům, vemte stan a nechte se unášet na vlně d'n'b či reggae!

Šumava Rocks 2012: Sušický festival ozdobí Tata Bojs, Matěj Ruppert i Roman Holý

Příjemné prostředí nádherného areálu poblíž řeky Otavy, k tomu skvělá muzika. Hudební festival Šumava Rocks chystá další, v pořadí již devatenáctý ročník! V sobotu 14. července do Sušice přijede opět řada zajímavých interpretů, vystoupí například legendární Tata Bojs či Roman Holý s Matějem Ruppertem. Šumava Rocks opět proběhne jako Memoriál Radka Holého.

ORBITAL A CHASE & STATUS LIVE NA BAŽANT POHODE 2012

Lahôdkou programu tanečnej scény na letnom festivale Bažant Pohoda budú vystúpenia britských projektov Orbital a Chase & Status Live, ktoré doplnia doteraz potvrdené silné elektronické mená ako Caribou, Tha Galaxy Asteroids Tour, Totally Enormous Extinct Dinousaurs, Emika, Chew Lips, Les Trucs či Naive New Beaters.

BAŽANT POHODA 2011 V TOP 5

Festival Bažant Pohoda 2011 získal v holandskom Groningene ďalšie prestížne ocenenie. Po tom, ako ho na jeseň zaradil odborný server Virtual Festivals na tretie miesto medzi letnými festivalmi 2011, uspel aj v hlasovaní o Europe Festival Awards 2011, keď sa v kategórii stredne veľkých festivalov dostal medzi najlepších päť.
« Předchozí 1 9 16 24 25 26 27 28 29 30 31 Další »