To nejlepší z DWD

RFP 2012 očima Karolíny Běhalové - 1. den

Ve dnech 3. až 6. 7. proběhl dlouho očekávaný jubilejní osmnáctý ročník největšího českého hudebního festivalu Rock for People. Jako už tradičně byl ve znamení energických vystoupení umělců různorodých žánrů(a nejen hudebních), a ještě silnějších přírodních živlů. Největšího ducha ale prokázali fanoušci a obětaví pořadatelé, které žádná pohroma nedokázala rozhodit a právě díky kterým byl letošní ročník nakonec tolik povedený.

Britský objev New Ivory se po slovenském Grape Festivalu představí i Praze

New Ivory je tříčlenná londýnská indie kapela ve složení Mickey (zpěv, kytara), Alessandro (basová kytara) a Andy (bicí). Na svém debutovém albu s názvem Amygdala Circus, které vyjde v létě 2012 a produkoval jim ho Joe Marlett (Blink 182, Foo Fighters, Queens of The Stone Age), se představují jako poprocková kapela par excellence. Jedenáct písniček na albu jsou potenciálními hity a šéf jejich gramofirmy Dim Mak Records Steve Aoki tvrdí, že když je slyšel poprvé, trhlo to s ním, jako když poprvé slyšel Bloc Party v roce 2004.

Light & Love staří známí

Johny a Kosak, tohle vám možná opravdu něco připomíná. Ano, původní dva členové kapely Johny Said The Number se rozhodli jít si svojí vlastní cestou sami a podle svých představ. Pro některé fanoušky byla zpráva o rozpadu Johny Said The Number velmi smutná. Některým se oči opět rozzářily, po zjištění, že se zrodil nový projekt Light & Love! Snažme se tyto dvě odlišné etapy jejich života neporovnávat a udělejme si na ně znovu svůj vlastní názor. Přinášíme vám rozhovor o tom, jak to vlastně všechno bylo a co se v poslední době v životech těchto dvou nadějných muzikantů událo.

Jak já je vidím: Zoči Voči

Zoči Voči - čtyři kluci ze slovenské Nitry, které jsem poznala na svém prvním festivalu v životě. Stalo se tak na Grand Festu v Čáslavi a stalo se tak úplnou náhodou asi před dvěma lety, kdy jsem od kluků znala tak maximálně čtyři písničky. Od té doby se toho hodně změnilo. Jak já vidím Zoči Voči po té, co jsem navštívila asi tak deset jejich koncertů a udělala s nima pár těch rozhovorů?

LIPO už brzy v klubu Tyjátr ve Svitavách

Zveme Vás na pokračování Semtex Cool tentokrát v klubu. Hvězdy zavítají do alternativního klubu Tyjátr ve Svitavách. Už tento měsíc 24. srpna. Začátek je plánován od 20:00 a představí se Vám Lipo, který má momentálně na ČR/SK radiích nejhranější skladbu s Debbi: Ležím v tvé blízkosti. Uslyšíte celé album *Víc než hudba*. Dále ho doplní rapper z BPM - Kenny Rough a MC Beef.

ČESKÉ HRADY: Kunětická Hora

I když opožděně, a to kvůli zmoklému foťáku, přeci jen! Po dlouhém roce se opět hora, na které Kunětická stojí, zatřásla. Víkend plný slunného počasí, nemírumilovných dešťů a bezkonkurenčních kapel. Z původního line-upu vystoupily jen nektěré kapely, bylo to snad kvůli nedostatku piva v areálu? No, snad vám více prozradí tento článek.

Bleskovky:

Dnešní videomix:

MS2018